Bojkot Polski trwa. Trump zamiast z Dudą spotkał się z prezydentem Uzbekistanu

Prezydent Donald J. Trump Dostawca: PAP/EPA.

Prezydent Polski Andrzej Duda nie został zaproszony do Białego Domu. W tym czasie prezydent Trump spotkał się z prezydentem Uzbekistanu.

Wydaje się, że od czasu sprawy zmiany ustawy o IPN trwa niewypowiedziany bojkot najwyższych władz Polski przez najwyższe władze amerykańskie. Notatkę o tym ujawnił swego czasu Onet.pl

Czytaj też: Polonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta Dudy

Prezydent Duda przebywa w USA, gdzie zainauguruje w Nowym Jorku rotacyjne przewodnictwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. To znaczące międzynarodowe wydarzenie, ale bardziej prestiżowe niż faktyczne.

Czytaj też: ABW zatrzymało Rosjankę działającą przeciw Polsce

Kiedy przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa obejmował Kazachstan to Trump spotkał się z prezydentem Nazarbajewem, ale dla prezydenta Polski nie znalazł czasu, podobnie jak wiceprezydent Mike Pence.

Trump w tym czasie odbył spotkanie z prezydentem Uzbekistanu.

Andrzejowi Dudzie zostały spotkania z gubernatorem Illinois i burmistrzem Chicago, czyli z lokalnymi notablami z terenów, gdzie jest największe skupisko amerykańskiej Polonii.

Nie upłynął jeszcze rok, kiedy niemal wszyscy zachwycali się wizytą Trumpa w Warszawie, który wygłosił bodajże najwspanialsze przemówienie, jakie kiedykolwiek, jakikolwiek przywódca mocarstwa powiedział o Polsce.

14 KOMENTARZE

 1. to , ze dudek ubzdural sobie wyjazd , by jakiejs zydowskiej kanalii buty wyczyscic, to jeszcze nie znaczy, ze prezydent usa wyskakuje i pierdzieli byle glupoty z jakims dupkiem. Prezydent amerykanski podlega pewnemu protokolowi i spotkania sa umawiane. To musi byc juz cos bardzo waznego, ze tak mimochodem spotkaja sie omijajac procedury.

   • Przywódca Wodnego Świata… Po nim pływają lotniskowce i okręty podwodne co by był bardziej wodny… (każdy z tych okrętów wypiera bardzo dużo wody… Kevin Kostner)

 2. Nie rozumiem zarzutu . USA wypowiedziały nam wojnę . Chyba dla wszystkich jest jasne ,że obrabowanie nas z 300 miliardów dolarów oznacza zagładę Polski. Polska powinna poszukac sobie alternatywy dla sojuszu z USA . Mnie nie boli ,że Trump spotkał się z jakimś uzbeckim kacykiem a nie z prezydentem Polski. Sojusz polsko-amerykański jest oszustwem , więc w jakim celu Duda miałby spotykać się z Trumpem?

 3. Hmmmmmmmmmmm, pan Duda poleciał do Ameryki od ONZ – nie na spotkanie z panem Trumpem – na takie spotkanie przyjdzie czas

  • …”od” Ameryki „od” ONZ nie do Trumpa, do Trumpa lata se osobno. Bo jak to tak panie latać do wszystkich na raz? Od tego to by się w głowie mu zakręciło, panie!
   Typowy „suweren” w ochlokracji. 😉

 4. Nie chodzi o Polskę, tylko o Dudę. Kto by się chciał spotykać z osobą, która lekceważy i upokarza własnych obywateli. To normalne, ze jak nie ma interesu, to nie ma sensu spotykać z takimi szubrawcami. Coś nie mamy szczęścia do tych prezydentów, co jeden to lepszy… .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here