Czujna Polonia! Niemcy znowu piszą o „polskim obozie zagłady”. Chodzi o Treblinkę

Ciężarówka z napisem German Death Camps fot youtube
Reklama / Advertisement

We Frankfurcie nad Menem pojawił się projekt ułożenia specjalnej kostki brukowej upamiętniającej ofiary Holocaustu. Instalacja ma przypominać o mieszkańcach miasta pomordowanych w niemieckich obozach zagłady. W opisującej projekt niemieckiej gazecie „Frankfurter Neue Presse” pojawił się zwrot „polski obóz zagłady”. O kłamstwie doniosła niemiecka Polonia.

Niemiecki dziennik przytoczył historię jednej z upamiętnionych Żydówek, która w 1942 r. została przewieziona do obozu zagłady w Treblince. W tekście pojawiło się stwierdzenie, iż był to „polski obóz zagłady”.

Sprawę szybko nagłośniła niemiecka Polonia. Polskie Radio podało, że Związek Polaków w Niemczech wraz z Klubem „Gazety Polskiej” zamierzają wysłać do redakcji gazety list protestacyjny.

ZOBACZ: Złapano jednego z największych zbrodniarzy ISIS. Osobiście obcinał głowy i palił jeńców żywcem [WIDEO]

Jak dotąd nie pojawiły się informacje, czy na kłamliwy artykuł zareaguje IPN. Według znowelizowanych przepisów ustawy o IPN, wykorzystanie zwrotu „polskie obozy zagłady” podlega karze grzywny lub więzienia.

Przepisy stanowią, że za p[przypisywanie narodowi i państwu polskiemu odpowiedzialności, lub współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę grozi kara grzywny, lub pozbawienia wolności do lat trzech. Przepisy stosuje się zarówno wobec obywateli polskich, jak i cudzoziemców.

Przyjęcie nowelizacji spotkało się z ogromnymi protestami i nagonką ze strony Izraela, który od tego czasu prowadzi przeciw Polsce akcję propagandową.

SPRAWDŹ: Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Źródło: wprost

Reklama / Advertisement