Czujna Polonia! Niemcy znowu piszą o „polskim obozie zagłady”. Chodzi o Treblinkę

Ciężarówka z napisem German Death Camps fot youtube

We Frankfurcie nad Menem pojawił się projekt ułożenia specjalnej kostki brukowej upamiętniającej ofiary Holocaustu. Instalacja ma przypominać o mieszkańcach miasta pomordowanych w niemieckich obozach zagłady. W opisującej projekt niemieckiej gazecie „Frankfurter Neue Presse” pojawił się zwrot „polski obóz zagłady”. O kłamstwie doniosła niemiecka Polonia.

Niemiecki dziennik przytoczył historię jednej z upamiętnionych Żydówek, która w 1942 r. została przewieziona do obozu zagłady w Treblince. W tekście pojawiło się stwierdzenie, iż był to „polski obóz zagłady”.

Sprawę szybko nagłośniła niemiecka Polonia. Polskie Radio podało, że Związek Polaków w Niemczech wraz z Klubem „Gazety Polskiej” zamierzają wysłać do redakcji gazety list protestacyjny.

ZOBACZ: Złapano jednego z największych zbrodniarzy ISIS. Osobiście obcinał głowy i palił jeńców żywcem [WIDEO]

Jak dotąd nie pojawiły się informacje, czy na kłamliwy artykuł zareaguje IPN. Według znowelizowanych przepisów ustawy o IPN, wykorzystanie zwrotu „polskie obozy zagłady” podlega karze grzywny lub więzienia.

Przepisy stanowią, że za p[przypisywanie narodowi i państwu polskiemu odpowiedzialności, lub współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę grozi kara grzywny, lub pozbawienia wolności do lat trzech. Przepisy stosuje się zarówno wobec obywateli polskich, jak i cudzoziemców.

Przyjęcie nowelizacji spotkało się z ogromnymi protestami i nagonką ze strony Izraela, który od tego czasu prowadzi przeciw Polsce akcję propagandową.

SPRAWDŹ: Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Źródło: wprost

2 KOMENTARZE

  1. W wielu komentarzach to pisałam i któryś raz napiszę!Niemcy i Rosjanie NIGDY,NIGDY nie byli i nie będą przyjaciółmi Polski!Historia od wieków to ukazuje!Nie możemy ufać tym naszym sąsiadom ani z prawa ani z lewa!Musimy liczyć tylko i wyłącznie na siebie i dlatego trzeba robić wszystko aby Polacy byli razem i nie dali sobą manipulować i rozdzielać!

  2. QRWA JAK DLUGO JESZCZE BEDA NIEMCE NAS SZKALOWAC -NIE MOZNA TEGO JAKOS ZALATWIC -JEST PRZECIERZ JAKIES PRAWO MIEDZYNARODOWE CZY NIE TO JUZ PRZECHODZI SZCZYT SKURWYSYNSTWA -NIE DOSYC ZE ZYDZI NASOSKARZAJA ,TO JESZCZE I NIEMCE .-GDZIE JEST POLSKI RZAD -PYTAM -GDZIE KLANIAJA SIE ZYDOM ,TO JESZCZE I NIEMCOM -KONIEC SWIATA JAK DLUGO JESZCZE -JAK DLUGO???????…..POLAK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here