„PAD nie powinien w ogóle być w jednym miejscu z Fulopem , a jeśli już, to powinien splunąć mu w twarz” – tak Ziemkiewicz i inni komentują spotkanie Dudy z Fulopem.

Rafał Ziemkiewicz, Steven Fulop. Foto: nczas.com / yt
Rafał Ziemkiewicz, Steven Fulop. Foto: nczas.com / yt

Kontrowersje związane z wypowiedziami i atakami na polski rząd Stevena Fulopa, burmistrza Jersey City były w Polsce mocno komentowane. Z miejsca burmistrza okrzyknięto anty-polakiem i oszołomem. Nie dziwi więc oburzenie publicystów i internautów na wieści, że prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z Fulopem, by złożyć wieńce przed pomnikiem Katyńskim.

Prezydent Andrzej Duda, przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, pierwszego dnia swojego pobytu złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.
-„Prezydent Andrzej Duda powiedział burmistrzowi Jersey City Stevenowi Fulopowi „dość kategorycznie i wyraźnie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City”‚

Czytaj też: To skandaliczne nagranie z oszustwa podbija sieć. Oto jak w magiczny sposób truskawki z Hiszpanii „zamieniają się” w polskie! [VIDEO]

Dlaczego jednak internauci są oburzeni, spotkaniem prezydenta RP z burmistrzem Jersey? Otóż 30 kwietnia burmistrz Fulop informował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi monument i zapowiedział, że zostanie on przeniesiony i tymczasowo przechowany w magazynie. Plany usunięcia pomnika wywołały oczywisty sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie.

Ten skandaliczny pomysł skrytykował marszałek Senatu Stanisław Karczewski, czyli 3 osoba w państwie. W odpowiedzi Fulop napisał na Twitterze:

„To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet to żart. Fakty są takie, że to znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną co w tym nieprzyjemne to senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć”.

Dlatego informacja o spotkaniu prezydenta Dudy z tym anty – polakiem wywołały sprzeciw publicystów i internatów.

Jak internauci komentują to spotkanie, które już sie odbyło i okazało się, że rezydent z burmistrzem oddzielnie składali kwiaty?

Przeczytaj też: Wiemy o czym rozmawiał prezydent Andrzej Duda z burmistrzem Jersey Stevenem Fulopem

Nczas.com/ Twitter

5 KOMENTARZE

 1. Gdzie Prezydent państwa z prezydentem miasta ? To nie ten szczebel w drabinie dyplomatycznej. Tam ktos z konsulatu polskiego najwyzej powinien sie spotkac i wyrazic oburzenie.

  A znajac PIS Duda bedzie tam sie płaszczył bo spotkał go wielki zaszczyt rozmawiać z kims z zachodu….
  kompleks nizszosci Polakow jest straszny….

 2. Lawirować,grać na wielu fortepianach , spotykać się ,kłamać , czerpać korzyści i zbroić się. Lawirować lawirować lawirować. „Niewchodzić pierwszym do wojny ” Piłsudzki.I gdy będziemy mocni to walić prawdą w oczy a nawet pięścią w ryj tak jak turcja w rus su24. Słucham was Michalkiewicze Ziemkiewicze Brauny w wielu sprawach macie racje ale zastanawia Mnie brak dostrzegania powyższego. Biorąc pod uwage bystrość waszych umysłów wychodzi mi jedno. W najlepszym wypadku korzystacie trwając przy tych tematach i działacie jak współczesna medycyna lecząc objawy a nie przyczynę. W najgorszym jesteście podrzegaczami niewartymi uwagi. Zastanawiam się jeszcze nad Jabłonowskim .Narazie cel przetrwać.Narazie…Polak.CZOŁEM SILNEJ POLSCE!!!

  • Skoro odpowiada ci by byle zydowski burmistrz robił sobie jaja z najwazniejszych osób polskiego państwa to lawiruj dalej.

   • Zgoda! Lawirowac, jednak prezydent nie moze nie dbac o wizerunek swojego urzedu. Prezydent gada z prezydentami, premierami, nie z planktonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here