Skandaliczne oszustwo! Oto jak w magiczny sposób truskawki z Hiszpanii „zamieniają się” w polskie! [VIDEO]

To skandaliczne nagranie z oszustwa podbija sieć. Autorką tego nagrania jest pani Beata. Nagrała ona przykład jak polscy sprzedawcy oszukają nas wszystkich.
Pokazuje „magiczna” sztuczkę kiedy truskawka hiszpańska w błyskawiczny sposób staje sie polską.

Jak widzimy pierwsze polskie truskawki pojawiły się już na rynkach i bazarach. Ich cena w porównaniu do owoców importowanych z Hiszpanii jest bardzo wysoka. Kosztują bowiem około 38 złotych, a cena tych importowanych waha się między 16 a 18 złotych. Polscy biznesmeni wyczuli więc możliwość zarobienia i oszukania polskiego klienta.

Czytaj też: Prezydent Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Chłodne powitanie z antypolakiem Fulopem [VIDEO]

Na nagraniu udostępnionym przez Panią Beatę w mediach społecznościowych widać jak truskawki importowane przesypywane są do polskich opakowań.

Autorka nagrania zdradza, że nie jest to pierwszy raz.

–”Oczywiście, że to nie jest pierwszy raz. To dzieje się rok w rok. Zawsze na przełomie kwietnia i maja, kiedy czekamy jeszcze na polską truskawkę pojawiają się tacy oszuści” – mówiła.

Pani Beata wyjaśniła, że nagranie tego typu filmu obiecała kiedyś swoim klientom.

„Nagrałam filmik, który miał trafić bezpośrednio do moich klientów. Obiecałam kiedyś, że jak będziemy świadkami takiej sytuacji, to ją nagramy i udostępnimy na profilu naszego sklepu” – mówiła.

To nagrania to prawdziwy hit internetu, a jego popularność zaskoczyła chyba samą Panią Beatę, ponieważ odtworzone zostało ponad 780 tysięcy razy.

Poniżej nagranie.

Czytaj też: Kto z kim przestaje, takim się staje, czyli wybranka Ryszarda Petru tweetuje

Nczas.com/ Facebook

12 KOMENTARZE

 1. A co to dziwne? Polska dobra żywnosc idzie na zachod a z zachodu przywozona jest chemia do Polski. Zarabia sie dwa razy.Czysty wolny rynek.

  • A jak w magiczny sposób Polacy pod wzniosłym hasłem „jemy polskie jabłka” kupowali jabłka hiszpańskie i izraelskie? Mozna sprawdzxić, że to bylo w czasie, kiedy polskich jabłekm na rynku NIE MA. Chłodniczych juz dawno brak, świezych też jeszcze nie.

 2. Dwie możliwości:
  1. Albo jest między tymi truskawkami jakąś różnica i klienci to widzą (wyczują w smaku/zapachu/wyglądzie) i nie kupią
  2. Albo róznicy nie ma a zatem nie ma problemu

   • Różnica taka, że hiszpańskie są słodsze i smaczniejsze. Polskie truskawki to są zmodyfikowane odmiany, które mają wytrzymać zimno i opady, wiadomo jest to kosztem walorów smakowych. Idą do przemysłu, soki, dzemy itp. truskawki na deser to tylko z włoch, hiszpani.

   • @aa No popatrz to głupi Polacy gotowi są 2x przepłacać za towar mniej smaczny, byleby był z Polski. Świat sie kończy.

  • z polska sola uliczna, tez nam chcieli wciskac kit, ze nie ma zadnej roznicy do czystej , a jednak jest, placisz za czysta sol bez przerostow piasku skalnego i takiej wymagasz, a nie odpowiedzi, ktorej ludnosc tubylcza dostala od rzadzacych, ze to sol i to sol. Na jednej soli zetrzesz zeby, a na drugiej nie.

 3. Roznica taka ze hiszpanskie sa bez smaku. Zrywaja je zielone a potem barwią. Gdyby zrywali dojrzale to zanim dojechaly by do Polski to by zgnily. Polskie po zerwaniu na drugi dzien rano sa na straganie. Smakują inaczej bo są dojrzale.

 4. Cały ten film nie ma sensu dopóki nie poda się gdzie był zrobiony. To, że gdzieś ktoś tak robi nic nie zmienia. Tu trzeba konkretów.

 5. Kaszubskie truskawki są najlepsze na świecie oficjalnie. Tu jest jakaś specyficzna pogoda i ziemia, która odpowiada truskawkom.

  Sezon zbioru rozpoczyna się jakos za 2 tygodnie i trwa moze z 6 tyg.

  Zapraszam nad morze do powiatu Puck:
  * świeże morskie powietrze, zero smogu
  * świeża flądra, dorsz na gryla, ew, śledź na patelnie
  * truskawki na deser
  * Kite na pucyfiku, woda tafla idealna na deski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here