Złapano jednego z największych zbrodniarzy ISIS. Osobiście obcinał głowy i palił jeńców żywcem [WIDEO]

terrorysta_Saddam al-Jamal
Źródło:YT

Wśród czterech wysoko postawionych przywódców ISIS złapanych ostatnio w Iraku znajduje się Saddam al-Jamal. Według jordańskich służb odpowiada on m.in za spalenie żywcem pilota Muatha al-Kasasbeha.

W 2015 roku ISIS opublikowało w internecie nagranie, które wstrząsnęło światem. Widać na nim okrutną egzekucję jordańskiego pilota. Wsadzony do klatki 26-letni Muath al-Kasasbeh zostaje spalony żywcem.

Wszytsko wskazuje na to, że Irakijczycy pochwycili terrorystę odpowiedzialnego za tę okrutną zbrodnię. Jest nim Saddam al-Jamal, który zanim przyłączył się do ISIS walczył Armii Wyzwolenia Syrii i oddziałach Ahfab al-Rasoul, które miały uchodzić za umiarkowane i były wspierane przez siły koalicji walczące z terrorystami.

Zobacz też: Niemcy będą tyrać do siedemdziesiątki? Ktoś musi utrzymywać imigrantów

Saddam al-Jamal zasłynął z okrucieństwa. Osobiście obcinał głowy jeńcom. Odpowiadać ma także za wymordowanie 700 osób z klanu w Syrii, który przeciwstawił się ISIS.

Irakijczycy oskarżają go także o zamordowanie całej rodziny, po tym jak rodzice nie zgodzili się by ich córka wyszła za niego za mąż. Zbrodniarz dokonywał też egzekucji na dzieciach i robił to na oczach ich rodziców.

Irakijczycy zdołali go złapać po tym jak wcześniej pochwycili innego z przywódców ISIS Ismaila al-Eithawi. Używając jego telefonu komórkowego, za pomocą szyfrującej aplikacji Telegram przesłali wiadomości do pozostających w Syrii dowódców ISIS, by przedostali się do Iraku. Tam zastawiono na nich pułapkę. Złapano 5 obecnie najważniejszych ludzi ISIS w tym Saddama al-Jamala.

Zobacz też: W Izraelu nie zginęli zwykli Palestyńczycy. Hamas potwierdza – to byli nasi członkowie

11 KOMENTARZE

  1. Co za wredny RYJ! Takich bezwzględnie trza izolować i koniecznie uśmiercać zadając takie cierpienia jak oni swoim ofiarom!

    • Słusznie piszesz. Tacy zwyrodnialcy nie jedzą wieprzowiny. Możnaby sprawić by wieprzowina przed zarżnieciem ich zeżarła, też na żywca, nagrać to i puścić w internet z napisami w ich języku, za jakie czyny taka kara ich spotkała. Sądzę, ze takie działanie uratowałoby wielu ludzi. Oczywiście to nie byłoby poprawne politycznie, i bardzo dobrze, bo poprawność polityczna zabija.

  2. W filmie Hannibal była scena jak specjalnie głodzone świnie repeciły żywcem jednego delikwenta. Tutaj zrobił bym podobnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here