Nie ważne kto głosuje, ważne kto tworzy alternatywy wyborcze. Petru założy nową partię i dostanie na start 16 procent w sondażu?

Ryszard Petru. / fot. PAP/Leszek Szymański

Jak wiadomo nie ważne kto głosuje, ważne kto tworzy alternatywy wyborcze. Kiedy Platforma Obywatelska, a konkretnie Bronisław Komorowski, przegrała wybory, nagle w sondażach pojawiła się partia Balcerowicza, która na start mogła liczyć na kilkanaście procent.

Pół roku później w wyborach pojawiła się Nowoczesna, partia która w zasadzie mówiła to samo, co Platforma Obywatelska, ale nie była obarczona złym wizerunkiem po 8 latach koalicyjnych rządów.

Wydawało się, że to właśnie Nowoczesna przejmie elektorat, który utraciła Nowoczesna. W wyborach partia uzyskała 7 procent, a niedługo potem był okres, że w sondażach wyprzedzała Platformę Obywatelską z ponad 20-procentowym wynikiem.

Później jednak partia zaliczyła spektakularny zjazd w dół i obecnie jest już poniżej progu wyborczego, po tym jak odszedł z niej lider – Ryszard Petru. Teraz polityk zapowiada, że 16 procent osób chce, by założył nową partię.

16% Polaków chce abym powołał nową partię. Dziękuję za zaufanie! Projekt będzie szerszy, z grupą liderów nowego pokolenia. Wszystko na jesieni tego roku! – napisał na Twitterze.

Skoro tak wyglądają obecne badania sondażowe, to czy przełoży się to na wysokie poparcie w pierwszych sondażach? W końcu po niewypale projektu Nowoczesna i KOD, ciągle nie ma w kraju siły, która mogłaby zagrozić PiS-owi. Czy na taką będzie kreowany „Plan Petru”?

Zobacz także: Petru zdradził na ile zadłużył klub parlamentarny Nowoczesna gdy przestał pełnić funkcję prezesa. Suma robi wrażenie!

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here