WAŻNE! Rozpoczęła się kolejna okupacja. Tym razem protestują studenci

Na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła się okupacja siedziby rektora UW. Protest ma związek z wprowadzeniem nowej ustawy o szkolnictwie wyższym przez Jarosława Gowina.

Na miejscu pojawiła się grupa około 40 studentów, doktorantów i profesorów. Protest tradycyjnie promuje w mediach społecznościowych pani poseł Joanna Scheuring-Wielgus.

Podajemy nazwiska wykładowców, którzy biorą udział w proteście: dr hab. Maria Starnawska, historyczka z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, dr Aleksander Chrostowski z Wydziału Zarządzania UW, dr hab. Piotr Laskowski z ISNS UW, dr Rafał Suszek z Wydziału Fizyki UW i dr Klementyna Suchanow z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Protestujący zajęli balkon budynku, w którym mieści się rektorat i wywiesili transparent „Żądamy demokratycznych uniwersytetów”. Chwilę po tym wydarzeniu doszło do przepychanek ze Strażą Uniwersytecką, która jednak jak do tej pory skutecznie nie zainterweniowała.

Straż Uniwersytecka miała odciąć protestujących, tak aby nikt więcej nie dołączył do okupacji, ale…po negocjacjach zezwoliła na wejście organizatorowi protestu na okupowany balkon.

Popołudniu „Solidarność” UW ma głosować nad poparciem protestu.

8 KOMENTARZE

  1. Nauka niepodległa to nauka wolna od finansowania państwowego, podejrzewam jednak że protestujący nie dopuszczają do siebie takiej myśli 🙂

  2. Nie wiem o co im chodzi /nie mam czasu czytać/ale jeśli sponsoruje to Wielgus to wiadomo, że jest to kwik odrywanych od koryta.

  3. Nie rozumiecie,ze tu chodzi o dalsze udup… szkolnictwa wyzszego ? Od lat ono stacza sie po rowni pochylej. Ta ustawa je dobije.

  4. Ci ludzie z tytułami naujowymi są tak samo mądrzy jak Schering-Wielgus. To jest owoc 45 lat rządów komuny i 30 lat postkomuny na polskich uniwersytetach . Gowin to jest kawał gówna , ale jesli jego ustawa rozpieprzy ten syf , to nalezy życzyc mu powodzenia

  5. Ci ludzie z tytułami naukowymi są tak samo mądrzy jak Schering-Wielgus. To jest owoc 45 lat rządów komuny i 30 lat postkomuny na polskich uniwersytetach . Gowin to jest kawał gówna , ale jesli jego ustawa rozpieprzy ten syf , to nalezy życzyc mu powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here