Wstyd! Minister kultury Gliński chwali się, że wspiera lewackich i antypolskich twórców. Bo dostali nagrody

Lewaccy artyści futrowani przez prawicowy rząd
Lewaccy artyści futrowani przez prawicowy rząd

Wszyscy polscy twórcy, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukcesy zagraniczne – Małgorzata Szumowska, Paweł Pawlikowski czy Olga Tokarczuk – korzystali i korzystają ze wsparcia mecenatu państwa. Ostatnio przyznałem też grant p. Krystynie Jandzie na sztukę o Grzegorzu Przemyku – przyznał z dumą minister kultury w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”.

W demokracji jest tak, że osoba która nie podaje ręki ministrowi kultury ma prawo otrzymywać pieniądze publiczne – stwierdził wicepremier, który hojną ręką rozdaje publiczne pieniądze. Środki trafiają do artystów, którzy krytykują lub oczerniają Polskę.

Gliński, w czasie wywiadu wskazywał również, że ministerstwo finansuje także twórców „o wrażliwości konserwatywnej i prawicowej”. Od początku mówiłem, że będzie korekta – poinformował wicepremier.

ZOBACZ: A to wpadka! Poseł Tarczyński, pitbul PiS, zaplątał się we własne kłamstwa

Polega ona na tym, że ci twórcy, którzy dotychczas nie otrzymywali wsparcia od państwa […] na pewno mają w tej chwili łatwiejszy dostęp do państwowych środków, niż poprzednio – przyznał.

Problem w tym, że za granicą wciąż dominuje wyłącznie jeden, lewicowy przekaz dotyczący naszego kraju. Polska jest w jego narracji krajem ciemnym, zatopionym w prostackiej religijności i zapóźnionym cywilizacyjnie.

Ogromne środki, jakie Ministerstwo Kultury wykłada na dzieła, które miałby przezwyciężyć taki obraz, są marnowane a efektów wciąż nie widać.

Gliński nie rezygnuje jednak z ambitnych planów. Obecnie przygotowywanych jest kilkanaście różnych produkcji o nieopowiedzianej polskiej historii – ogłosił. Jak poinformował, wkrótce mają ukazać się filmy Józefie Piłsudskim oraz rodzinie Ulmów.

Trwają także prace nad filmem o Witoldzie Pileckim oraz serialami o czasach Legionów czy armii Andersa.

SPRAWDŹ: Nachodźcy rabują i biją Niemców. Ponad 100 przestępstw z udziałem imigrantów każdego dnia

Źródło: PAP/Gość Niedzielny

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here