HIT! Feministka z PE musiała przeprosić Korwin-Mikkego. Tak się bidula zdenerwowała, że nie była pewna czy kobieta to też człowiek [VIDEO]

Iratxe Garcia Perez. / fot. YouTube

W ubiegłym tygodniu Trybunał UE unieważnił sankcje dla Janusza Korwin-Mikkego za wypowiedź podczas debaty na temat migracji nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn. Nakazano zwrot zabranej diety oraz przeprosiny na rzecz byłego już europosła.

Podczas debaty w europarlamencie głos zabrała nasza faworyta, hiszpańska feministka Iratxe Garcia Perez, która w ubiegłym roku oburzała się na wypowiedź Korwin-Mikkego. Teraz mówiła o europośle, który w jej świecie „obrażał kobiety”, mówiła tak:

Możemy zwrócić mu pieniądze, ale w żadnej mierze nie przywróci mu się godności. Wartości europejskie obejmują także prawa kobiet i w obliczu tego rodzaju wypowiedzi Parlament Europejski będzie musiał stanowczo bronić praw człowieka i praw kobiet.

Feministce z Hiszpanii odpowiedział europoseł Wolności, Dobromir Sośnierz, który w PE zastąpił Korwin-Mikkego:

Parlament Europejski powinien przede wszystkim bronić wolności słowa. (…) Karanie kogoś za treść wypowiedzi w parlamencie jest absolutnie niedopuszczalne. Ten wyrok trybunału jest tryumfem wolności słowa i praworządności w Europie.

Zobacz także: „Robicie z prawa unijnego burdel! Co to w ogóle jest?!” Europoseł Sośnierz beszta euro-osłów, Ziemkiewicz się śmieje. Nowy hit w sieci [VIDEO]

5 KOMENTARZE

  1. Przecież sąd odebrał honor Tobie i wszystkim lewakom, nie Januszowi Korwinowi-Mikke który zawsze ten honor miał, a Twoje zdanie w ogóle się tutaj nie liczy feministko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here