SZOK! Opublikowano dane niemieckiego ministerstwa finansów. Wydadzą kilkadziesiąt tysięcy miliardów na wsparcie imigrantów

fot. YouTube

Oficjalne dane niemieckiego ministerstwa pokazują, jak dużym problemem dla naszych zachodnich sąsiadów stała się kwestia imigracji. W mediach za Odrą zawrzało, po tym jak opublikowano informacje, że w najbliższych czterech latach rząd federalny będzie musiał wydać 78 miliardów euro.

Podawana jednak przez niemieckie media kwota dotyczy jedynie wydatków rządu federalnego. Zdecydowanie większe kwoty będą musiały wydać samorządy, które będą obarczone utrzymaniem imigrantów.

Według raportu niemieckiego ministerstwa finansów 21 miliardów euro pochłoną same świadczenia socjalne dla imigrantów. Kolejne 13 miliardów euro zostanie przeznaczone na różnego rodzaju formy integracji. Dotyczyć to będzie np. kursów językowych i innych zajęć „integracyjnych”.

Największą część tej kwoty – 31 miliardów euro – przeznaczono na pomoc na miejscu i likwidację przyczyn migracji. Mniejsze wydatki zostaną poniesione na przyjęcie, rejestrację i zakwaterowanie imigrantów (5,2 mld euro) oraz na odciążenie samorządów (8 mld euro).

Zobacz także: Ale numer! Niemcy wolą Polaków od swoich. Arabowie i Murzyni na szarym końcu [INFOGRAFIKA]

4 KOMENTARZE

  1. >SZOK! Opublikowano dane niemieckiego ministerstwa finansów. Wydadzą kilkadziesiąt tysięcy miliardów na wsparcie imigrantów<
    No, szok! I pod tym podpisala sie cala redakcja. W tym przypadku nie pomoze nawet powtorka z matematyki. To sie nadaje do zakladu zamknietego.
    Gratuluje zalodze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here