PiS kapituluje w starciu z zagranicą

Mateusz Morawiecki. / fot. PAP/Leszek Szymański
Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Leszek Szymański

PiS miał odważne plany zwalczania kilku bardzo groźnych dla Polski patologii. Niestety nic z tego, jak na razie nie wyszło. Rządzący Polską znaleźli się w głębokiej defensywie.

1. Reforma sądów – mimo że rząd słusznie twierdził, że sprawy reformy sądów i w ogóle sądownictwo jest wyłączną domeną narodowego państwa, to uległ żądaniom KE UE i zmuszony był wycofać się z kilku swoich rozwiązań. Jak na razie nie zadowoliło to brukselskich bonzów, którzy zażądali dalszych ustępstw.

Czytaj też: W tej Unii już całkiem oszaleli! Koniec z memami i parodiami w Internecie. Eksperci biją na alarm

2. Podatek handlowy – rząd zamierzał opodatkować zachodnie koncerny, które nie płacą podatku w Polsce wykazując brak zysku lub minimalny zysk. Szacuje się, że w ten sposób wywożą z Polski ca. 5% naszego PKB. Wystarczyło jednak, żeby Unia tylko zmarszczyła brwi i rząd natychmiast wycofał się z tego projektu.

Czytaj też: Czaputowicz chwali Tuska i broni Mosbacher. Polskie MSZ w pełnej krasie

3. Ustawa o IPN – min. Czaputowicz właśnie ogłosił kapitulację w tej sprawie.

4. Ustawa medialna – 95% prasy regionalnej jest w obcych rękach, w przeważającej mierze Niemców. Obce podmioty są też mocno usadowione w innych medialnych kanałach. Rząd zamierzał zrobić z tym porządek, ale schował projekt ustawy głęboko do szuflady.
Przebywający we Wrocławiu premier Morawiecki wypowiedział się w tej sprawie:

„Jest takie rzymskie powiedzenie: nec Hercules contra plures. My jesteśmy odważni, staramy się działać bardzo mężnie, nie tylko solidarnie, ale też mężnie. Ale ten sam starożytny Rzym jak otwierał za dużo frontów na raz, to też im źle szło. My musimy też uważać, żeby nie otwierać wszystkich frontów naraz”.

„Z mediami sytuacja jest szczególna. Rzeczywiście jest tak, o co pan zapytał. Np. prasa regionalna jest w 95% w rękach koncernów zagranicznych. Jak Berliner Zeitung miało być kupione przez Amerykanów, to była ogólnonarodowa debata w Niemczech, jak to możliwe, żeby gazeta niemiecka była w obcych rękach. No ale nam III RP zgotowała właśnie taki los, wyprzedano wszystkie media, ogromną większość w ręce w koncernów zagranicznych” – powiedział premier

premier Morawiecki stwierdził, że obecnie zdecydowana większość mediów jest kontrolowanych przez przeciwników politycznych obecnej władzy.

„80 proc. wszystkich mediów, radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują. Właśnie dlatego, że zdali sobie sprawę, że my możemy być nie tylko krótkim epizodem, jak w latach 2005-2007, ale możemy na trwałe przebudować cały system społeczno-gospodarczy, na trwałe zaproponować nowy kontakt społeczny Polakom i że Polakom się to spodoba, ale im się to nie spodoba i dlatego nas tak wściekle atakują”.

Z wypowiedzi premiera wynika, że ustawy meidalnej raczej nie będzie. Czyli będzie kolejna kapitulacja.

A wystarczyłoby wyjść z Unii i wtedy moglibyśmy rozwiążać co najmniej 3 z tych 4 problemów.

Źródło (cytaty): wPolityce.pl

13 KOMENTARZE

 1. wPolityce.pl portal smieciowy i jego opinie. Zachodni imperialisci napewno nie przezuca kosztow na klientow, podnoszac inflacje jeszcze bardziej. Widac jak wyglada Brexit i nic dobrego nie wrozy UK. Bez wspolnego rynku jest sie pustynia.

  • czy to znaczy, ze swiat sklada sie wylacznie z komunistycznej unii? no i oczywiscie wszystko inne to wylacznie pustynia? tylko jak unia blagala islandie o wejscie i dostala kosza to pewnie dlatego, ze tam tez pustynia tylko lodowa… unia nie ma zadnej wartosci! uklady handlowe pomiedzy krajami bez regulacji z zewnatrz byly, sa i beda najlepsze!

   • @abrakadabra Zobacz ile te kraje placa za dostep do wspolnego rynku EU. UK tez bedzie musiala placic i sie dogadac nie moga.

  • Oczywiście, że przerzuciliby koszty na klientów. Jak można być taką ciemną PiSdą? Nawet teraz w Lidlu w Niemczech jest tanἱej niż w Lidlu w Polsce. Lidl nie zawahałby się podnieść cen, dlatego, że w Polsce nie ma konkurencji, poza tym wszyscy inni również podnieśliby ceny, bo na nich też nałożony byłby ten podatek np. na Polski sƙlep Dino.

 2. W wystarczylo obnizyc podatek. Gdzies muszą placic to by plscili w polsce zamiast zanizac dochody i placic u siebie. I mielibysmy chociaz kilka procent z tego a tak dalej mamy g….

  • Wystarczyło zľikwidować podatki dochodowe, a bardzo dużo firm z całego świata chciałoby zarejestrować działalność w Polsce.

 3. A ja się zastanawiam, czy PiS w ogóle miał odważne plany, czy była to kiełbasa wyborcza, bo że socjaliści to było wiadomo, ale mieli też być patriotami. Jacy patrioci to widać, gdy pozwalają opluwać na całym świecie Polskę, pisać dla Polaków ustawy przez Żydów i szykować mięso armatnie w interesie USA. Brak reakcji na podpisanie przez Trumpa ustawy 447 nawet twardemu elektoratowi PiS uświadomił, ze nie jest to polski rząd, nie wierzę w te sondaże poparcia, bo rozmawiam z wieloma osobami, które głosowały na PiS, ale nie na to co się teraz dzieje.
  Istnieją inne możliwości wg mojej teorii spiskowej, jedna to osłabienie gospodarki będzie duże i MM tak nas zadłuży, że będą chcieli przegrać wybory i druga możliwość, że przed wyborami wejdą na anty żydowskie szańce i powiedzą, że jednak się mylili i w następnej kadencji się poprawią, a ciemny lud to kupi.

  • Mówią, ze nie mogą niczego wprowadzić, bo unia im nie pozwala. Przepraszam bardzo, a kto sprzedał Polską niepodległość podpisując traktat lizboński i głosując za nim w sejmie? PiS jest na tyle bezczelny, że udaje partię anty-unijną i mówi, że walczy o suwerenność Polski, a ciemny lud to kupuje. Hipokryzja PiSuarów sięga zenitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here