Zakarpaccy Węgrzy mistrzami świata! „Mundial separatystów” rozstrzygnięty

źródło: facebook

Reprezentacja piłkarska „Kárpátalja” (Zakarpacie), składająca się zakarpackich Węgrów, wygrała mistrzostwa świata drużyn reprezentujących regiony i mniejszości narodowe nieuznawane przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA), które odbyły się w Londynie – podaje portal kresy.pl.

W finale zakarpaccy Węgrzy pokonali reprezentantów Cypru Północnego po rzutach karnych 3:2. W regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

W turnieje wzięła też drużyna kresowych Węgrów z Rumunii. Ci dotarli, aż do meczu o 3. miejsce, w którym ulegli zawodnikom z Padanii. Węgrzy z Seklerszczyzny polegli dopiero po serii rzutów karnych.

Organizatorem imprezy była CONIFA (Confederation of Independent Football Associations). To organizacja funkcjonująca poza strukturami FIFA. Pod jej auspicjami grają też m.in.: Abchazja, Północna Osetia, Grenlandia, Frankonia, Naddnieprze, Tybet, Kurdystan.

Jak podaje portal zaxid.net, w drużynie Zakarpacia nie brakuje mieszkańców regionu, którzy mają też węgierskie paszporty i występują w tamtejszych klubach. Reprezentacja ta jest powołana przez Podkarpacki Węgierski Związek Piłki Nożnej. W herbie organizacji znajdują się kontury obwodu zakarpackiego, flaga i herb Węgier oraz herb Zakarpacia.

Zobacz: Misiewicz obronił licencjat! „Rzeczywiście udało się, choć łatwo nie było”

Źródło: kresy.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here