Postkomunista Miller kpi z Andrzeja Dudy. „Poważni ludzie nie powinni się tym zajmować”

Leszek Miller. / fot. Prt Sc Onet Rano

Były premier i polityk SLD, Leszek Miller, bardzo krytycznie odniósł się do pytań referendalnych zaproponowanych przez Andrzeja Dudę. Poważni ludzie nie powinni się tym zajmować – powiedział Miller.

Według Leszka Millera tylko jedno pytanie z 15 zaproponowanych przez Prezydenta, jest istotne. To pytanie o zwiększenie kompetencji Prezydenta RP.

To jest to pytanie, gdzie pan prezydent pyta, czy naród uważa, iż jego kompetencje dotyczące zwierzchnictwa nad armią i udziału w polityce zagranicznej powinny być zwiększone. Bo to jest rzeczywiście istotny problem, ale nie w takiej postaci powinno to być rozstrzygane – powiedział Miller.

Chodzi jednak jedynie o kompetencji w zakresie Sił Zbrojnych i polityki zagranicznej. W referendum nie będzie jednak pytań o system prezydencki czy zmianę ordynacji.

Będą za to pytania o wpisanie do konstytucji programu 500 plus, przynależności Polski do Unii Europejskiej czy obligatoryjnym referendum przy milionie podpisów. Do tego kilka pobożnych życzeń, jak zapewnianie „bezpieczeństwa żywnościowego”.

Z prezydenckich propozycji nie brakuje kpin, Korwin-Mikke proponował, by zapytać o „zapewnienie dopływu słońca słonecznego”. Z kolei Millerowi brakuje pytanie „czy należy utrzymać czas letni, czy przejść na zimowy”.

Poważni ludzie nie powinni zajmować się tymi pytaniami. Mam nadzieję, że to referendum się w ogóle nie odbędzie, bo Senat nie wyrazi na to zgody – oświadczył Miller.

Zobacz też: Leszek Miller ostro masakruje PiS. „Rozdaje na lewo i prawo. Sprawiedliwie, to nie znaczy po równo”

Źródło: RMF FM/Wolnosc24

6 KOMENTARZE

  1. Ano właśnie !Postkomunista obgaduje innych,a sam nie widzi kim jest i był?Stare pierdziele wciąż chcą przyssać swoje ryje do koryta!Niech spadają na swoje emerytury,a jak im mało to niech chwycą się jakiejś uczciwej pracy!Tylko jak mogą pracować skoro nigdy się nią nie pohańbili?Otóż to jest problem!

  2. wy ku*asy !Gdzie mój komentarz?Napiszę jeszcze raz!Postkomunista nadaje na innych a sam nie patrzy na swoje poczynania!Stare dziady powinny siedzieć na emeryturze,a jak mają mało to niech chwycą się uczciwej pracy!Jak może pracować ktoś kto nigdy się nią nie pohańbił?To jest problem!

  3. Nie mam żadnych wątpliwości, że Konstytucja jaka wyłoniłaby w wyniku tego referendum byłaby jeszcze gorsza niż obecna. Aktualna ekipa będzie chciała przy okazji utrwalić swoje tzw. „sukcesy socjalne” i wpisze do Konstytucji cały katalog praw socjalnych typu 500+, gwarantowana płaca minimalna etc. Na pewno nie zgodzą się na zrównoważony budżet, bo to uniemożliwi dalsze rozdawnictwo. Lud natomiast chętnie poprze takie rozwiązania.

  4. O co chodzi przecież powiedział prawdę? To jest jedyne sensowne pytanἰe, reszta to jakiś bełkot. Sam Miller jest bardziej prawicowy od praktycznie każdego PiSuara. Jego lewackie rządy i tak były zdecydowanie bardziej prawicowe niż rządy PiS-u, za jego rządów obniżano podatki i dochodziło nawet do tego, że gospodarka rosła w tempie 7 proc. – Nie jest to jakiś szczyt, ale zawsze jest to lepiej niż teraz, gdzie wzrost jest napędzany konsumpcją – czyli przeżeraniem kapitału, a oczywiście wszystko kosztem inwestycji.

  5. Jak dowcipnie zauważa p, red. Michalkiewicz w 8 pytaniu powinien być zapis, że „Polska jest mocarstwem światowym i wszystkich rozstawia po kątach” xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here