Tak ma wyglądać Bóg? Według Amerykańskich naukowców tak! Będziesz w szoku [FOTO]

Tak według amerykańskich naukowców wygląda Bóg/ Twitter

Tak ma wyglądać Bóg? Naukowcy z Karoliny Północnej postanowili stworzyć wizerunek Wszechmogącego. W tym celu zasięgnęli opinii kilkuset amerykańskich chrześcijan. Oto, jaki obraz Boga powstał.

Jak twierdzą amerykanie Bóg nie jest stary, nie ma długich, siwych włosów i brody. Wszechmogący, którego wizerunek stworzyli komputerowo naukowcy z Uniwersytetu w Karolinie Północnej zdecydowanie różni się od tego którego znamy z literatury, filmów i obrazów.

Według badań amerykańskich naukowców wszechmogącego charakteryzują kobiece, subtelne rysy, ciepłe spojrzenie i młody wygląd. Portret Stwórcy powstał na podstawie rozmów z amerykańskimi chrześcijanami.

Czytaj też: Doradca Trumpa ostro o premierze Kanady! „W piekle jest specjalne miejsce dla niego”

W doświadczeniu uczestniczyło 511 osób. Jak wyglądały same badania? Otóż badacze pokazali wiernym kilkaset losowo zmieniających się par twarzy. Badani mieli wybrać te, które ich zdaniem odpowiadają ich wyobrażeniom Stwórcy.

Oczywiście, jak to w Ameryce, postrzeganie Boga zazwyczaj zależało od ich politycznych poglądów. Liberałowie (w Ameryce liberał oznacza nowoczesnego socjalistę – red.) widzieli go młodszego, bardziej kobiecego, ciepłego, kochającego.

Konserwatyści zaś nadawali mu bardziej kaukaski wygląd. Postrzegali go jako istotę silną, potężną.

„Te różnice mogą wynikać z tego, jakiego rodzaju społeczeństwa pragną” – tłumaczył Joshua Conrad Jackson, jeden z naukowców.

„Konserwatyści chcą żyć w dobrze zorganizowanym społeczeństwie, kontrolowanym przez potężnego Boga. Liberałowie zaś chcą społeczeństwa tolerancyjnego, z kochającym Bogiem” – wyjaśnił.

Na postrzeganie Stwórcy wpływał też wiek badanego. Młodsi nadawali mu młodzieńczy wygląd. Według badań naukowców tak wygląda wszechmogący:

Przeczytaj też: Korwin-Mikke: Konstytucyjne utrwalenie podstawy socjalizmu. Może jeszcze zagwarantować dopływ światła słonecznego?

Źródło: fakt.pl/wolnosc24.pl

14 KOMENTARZE

  1. Bóg jest duchem i nie ma ciała. Nawet jest trójjedyny. Sorry, ale każdy piksel to kłamstwo.
    O bogu nie możemy powiedzieć nic, bo nie rozumiemy pojęć. Bóg jest miłością, ale czy my wiemy co to jest miłość? Bóg jest, ale czy my wiemy co to byt? Problem jest z naszym poznaniem. Trochę próbuje sie z teorią kategorii, ale to niestety też pokazuje jak słabo w ogóle możemy coś opisać. Wiele z elementów jest niewytłumaczalnych w samej metamatematyce.
    x.Haller chyba coś robił w sprawie teorii kategorii, to może wam pokaże jak trudny to problem, żeby go choc opisać. Nie rozwiązać.

  2. Zajmowanie się pierdołami, aby uzyskać pogłos. W Biblii już pisali o Wieży Babel, która miała „przybliżyć” się do Boga. Swoją drogą cóż takiego stoi w Brukselce….

  3. Niestety coraz częściej zajmujecie się pierdołami… Droga Wolności24! Najwyższy czas zająć się ważnymi sprawami!!!!!

  4. Widzę, że usunięto wpis Ali Wilk (akurat tym razem wyjątkowo słuszny), który brzmiał: „Nie posrajcie się z tymi rewelacjami”. A ja się zapytuję redakcję Wolności24: Czy wy jesteście jakimiś sabotażystami wolności, ukrytymi agentami żydokomuny, że takie pierdoły wypisujecie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here