Skandal w Australii. W ich armii byli pasjonaci III Rzeszy! Żołnierze paradowali do zdjęcia z nazistowską flagą w… Afganistanie

Australijskie wojsko z flagami III Rzeszy/ Twitter
Australijskie wojsko z flagami III Rzeszy/ Twitter

Do prawdziwego skandalu doszło w Australii. Istną burzę w mediach wywołało zdjęcie australijskiego pojazdu wojskowego w Afganistanie, nad którym widać powiewającą flagę III Rzeszy ze swastyką. Premier Australii krytykuje media, które opublikowały zdjęcia i  stwierdził, że działanie żołnierzy było „całkowicie błędne”.

To skandaliczne zdjęcie, na którym dokładnie widzimy powiewającą nad australijskim pojazdem wojskowym flagę ze swastyką zrobiono jak podają media w sierpniu 2007 r. w Afganistanie. Dotarła do niego stacja ABC.

Czytaj też: Robinson wydany na śmierć przez brytyjskich sędziów! Wpakowali go do więzienia z muzułmanami

Wyjaśniono, że dwa oddzielne źródła z resortu obrony zidentyfikowały konkretnego żołnierza, który zabrał flagę do Afganistanu. ABC uzyskała dwie osobne analizy eksperckie fotografii. Zdaniem specjalistów zdjęcie nie został w żaden sposób edytowane.

Zastępca szefa ministerstwa obrony wiceadmirał Ray Griggs, powiedział, że natychmiast podjęto stosowne działania. Głos w sprawie zabrał też premier Australii Malcolm Turnbull.

–”Dwódcy szybko się tym zajęli. To było całkowicie, absolutnie złe – stwierdził. W odpowiedzi na pytania ABC rzecznik resortu obrony powiedział, ze „armia odrzuca odrażający symbol widoczny na fladze”.

„Flaga i sam fakt jej użycia nie są zgodne z wartościami naszego wojska” – zapewniono.

Jak się okazuje sytuacja z kontrowersyjna flaga to nie jedyny problem australijskiego wojska, którego działania poddawane są wnikliwej analizie.

Jak podała stacja ABC miało dojść do rzekomego zabójstwa nieuzbrojonych afgańskich cywilów przez inną grupę australijskich sił specjalnych podczas operacji we wsi Darwan. Do tego zdarzenia miało dojść we wrześniu 2012 r.

Przeczytaj też: Ziemkiewicz zgasił postkomunistę Millera. G…. prawda, że w PRL było coś dobrego

Nczas.com/ BBC News/ abc.net.au

3 KOMENTARZE

  1. Zaraz skandal, to miał być taki kamuflarz. To było tak na wszelki wypadek, jakby ktoś się przyczepił do nich o to co zrobili, to miało pójść na konto mitycznego plemienia nazistów, a nie na konto australijskiej armii. Na wypadek akcji odwetowej, żeby talibowie jechali do Berlina, a nie do Sydney.

  2. austriaccy zolnierze byli szczegolnie dzielni jako zalogi obozow koncentracyjnych oraz zaglady, wspolnie z ukraincami tworzyli doborowe jednostki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here