Sportowcy oceniają grę reprezentacji na Mundialu. „Wstyd panowie! Wracajcie do fryzjerów…”

Robert Lewandowski i Adam Nawałka. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
Robert Lewandowski i Adam Nawałka. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Smutne, ale i bezlitosne są komentarze na Twitterze po odpadnięciu polskich piłkarzy z mistrzostw świata w Rosji. W niedzielę ekipa Adama Nawałki przegrała z Kolumbią 0:3 i nie ma już szans na awans z grupy. „Demolka” – ocenił były znakomity siatkarz Ryszard Bosek.

Mistrz olimpijski (1976) i świata (1974) dodał: „3 razy szybsi – 3 razy charakter, 3 bramki lepsi – MASAKRA”.

„Wróciliśmy do piłkarskiego średniowiecza” – ocenił mistrz Europy (2009) w siatkówce Zbigniew Bartman.

Suchej nitki na kapitanie biało-czerwonych nie zostawił dziennikarz niemieckiej gazety „Sportbild” Jochen Coenen: „Lewandowski odpada. Nie strzelił nawet jednej bramki w MŚ. Chce odejść z Bayernu Monachium, dla którego nie zdobył ani jednego ważnego gola w Lidze Mistrzów. Powoli powinien być zadowolony, jeśli w ogóle będzie mógł zostać w Bayernie”.

Były piłkarz Wojciech Kowalczyk zapytał: „Kto nowym selekcjonerem od piątku?”

„Ta reprezentacja zrobiła sobie jaja z milionów kibiców. Przyjechała do Rosji kompletnie nieprzygotowana do turnieju. Jerzy Engel i Paweł Janas ze średniaków stworzyli drużyny, które na mistrzostwach zagrały swoje. Nawałka, mając gwiazdy światowego formatu, stworzył karykaturę reprezentacji. Wstyd panowie! Wracajcie do fryzjerów…” – napisał były lekkoatleta Marek Plawgo, rekordzista Polski w biegu na 400 m ppł, brązowy medalista MŚ z Osaki.

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska umieściła na Twitterze smutną minkę, a inni próbowali studzić emocje i prosili o umiar w wypowiedziach.

„Szkoda chłopaków. Naprawdę szkoda” – napisał jedyny Polak w koszykarskiej lidze NBA Marcin Gortat.

Także Jakub Rzeźniczak, były obrońca polskiej kadry, przypomniał: „Nie był to nasz dzień. Ale pamiętajmy, że na koniec to jednak sport… ktoś musi przegrać…”.

Wicemistrzyni świata (2009) w skoku o tyczce Monika Pyrek zauważyła: „Boli jak nigdy… A ich najbardziej…”.

Z kolei mistrz olimpijski w wioślarstwie i były minister Adam Korol zaapelował: „Mała prośba … nie hejtujmy naszych piłkarzy!!!Taki jest sport…”.

Z kolei były piłkarz Tomasz Wieszczycki przypomniał: „Kadra Nawałki dała nam wiele lat radości, warto o tym dzisiaj pamiętać. Czy mogli dać więcej? Wierzyłem jak wszyscy, że oszukają przeznaczenie, ale to tylko sport”. (PAP)

3 KOMENTARZE

    • Chorąży Andrzej Kmicic czy pan pułkownik Wołodyjowski rozsiekaliby na kawałki takich rozkapryszonych, wyzelowanych pizdusiow bez jaj i woli walki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here