Polski sędzia nie będzie dalej sędziował w Mundialu. Szymon Marciniak odesłany do domu

Sędzia Marciniak

Polski sędzia Szymon Marciniak nie będzie dalej sędziował meczów w Mistrzostwach Świata w Rosji.

FIFA pominęła go zarówno w obsadzie meczów, trzeciej tury grupowej, 1/8 finału, jak i ćwierćfinałowych. O tym, że Szymon Marciniak nie będzie już sędziował w Rosji, informowała już kilka dni temu, zazwyczaj mająca dobre kontakty „La Gazzetta Dello Sport”.

Czytaj też: Szok! Gwiazda Barcelony zdobyła wątrobę na czarnym rynku? „Co za skur**el”

Marciniak popełnił błąd w meczu Niemcy – Szwecja, kiedy nie zauważył faulu Jerome’a Boatenga na Marcusie Bergu w polu karnym.

Czytaj też: Tajemnicza podróż Nawałki. Trener reprezentacji Polski ma już nowy klub?

Jednakże najważniejsze pretensje do niego nie dotyczyły samego faulu, co do oceny którego można było mieć różne opinie, ale faktu braku reakcji na informację otrzymaną z pokoju VAR.

Polski sędzia zdecydował się nie uwzględniać sugestii o sprawdzenie kontrowersyjnej sytuacji, zignorował VAR i nie przerwał gry.

Marciniak prowadził mecze Argentyny z Islandią i Niemców ze Szwedami.

Tak więc po niepowodzeniach naszych piłkarzy, mamy niepowodzenie naszego sędziego.

Marciniaka, zgodnie z niepisaną zasadą sędziowskiej solidarności broni najbardziej znany polski sędzia, b. prezes PZPN Michał Listkiewicz:
„Posędziował na wysokim poziomie dwa mecze, w obu podjął po jednej kontrowersyjnej decyzji, i gdyby na tym zakończył swój udział w mundialu, nie można tego uznać za porażkę. Jest wciąż jeszcze młodym arbitrem i przed nim jeszcze niejeden ważny mecz. Z sędziami jest jak z piłkarzami. Jest ich sporo i wiadomo, że połowa musi w pewnym momencie odjechać”

Źródło: Onet.pl

2 KOMENTARZE

  1. „Jednakże najważniejsze pretensje do niego nie dotyczyły samego faulu, co do oceny którego można było mieć różne opinie, ale faktu braku reakcji na informację otrzymaną z pokoju VAR.”

    A dlaczego nie reagował ? Po drukował ! I się nie podzielił …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here