The Rolling Stones mają walczyć o Sąd Najwyższy. Rozpaczliwy apel Wałęsy: „Jeśli moglibyście cokolwiek powiedzieć”

Mick Jagger i Lech Wałęsa
Mick Jagger i Lech Wałęsa/foto: PAP

Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce. W ubiegły roku unieszkodliwił Trybunał Konstytucyjny – można przeczytać w liście, który w angielskiej wersji pojawił się na Facebooku byłego prezydenta. Wałęsa prosi muzyków o pomoc i wsparcie. Koncert legendarnej grupy ma odbyć się jutro na Stadionie Narodowym.

Nikt, ale to absolutnie nikt nie zrobił dla Polski i świata tyle, co Lech Wałęsa zwany niekiedy TW Bolkiem. Własnymi rękami obalił komunizm i pokonał Moskwę. Teraz były prezydent próbuje wybawić nasz kraj z objęć kaczystowskiego reżimu. By to uczynić, sięgnął po jakże rzadko przez siebie używany język angielski.

Na profilu Wałęsy pojawił się list skierowany do grupy The Rolling Stones, która ma jutro wystąpić na Stadionie Narodowym. Były prezydent chce najwyraźniej skorzystać z okazji, że wydarzenie muzyczne, w przeciwieństwie do protestów pod SN, zgromadzi prawdziwe tłumy.

Wałęsa zaapelował, by muzycy w czasie koncertu odnieśli się do zmian, jakie przyniosła ustawa o Sądzie Najwyższym. Przypomniał, że rok wcześniej PiS unieszkodliwił Trybunał Konstytucyjny, a teraz nastaje na niezależne sądownictwo.

Wiele osób w Polsce broni teraz wolności, ale potrzebują waszego wsparcia. Jeśli moglibyście cokolwiek powiedzieć lub zrobić w czasie swojego pobytu w Polsce, to dla tych ludzi wiele by znaczyło – zakończył swój list Wałęsa.

Możliwe, że Wałęsa próbuje się w ten sposób zrehabilitować się za swoje ostatnie wystąpienie przed SN, gdzie w momencie, kiedy zwrócone na niego były oczy całej totalnej opozycji i mediów grzmiących o dziesiątkach tysięcy oburzonych stwierdził, że protestujących jest za mało.

Źródło: FB/YT

12 KOMENTARZE

 1. To proste! niech przed koncertem powie pare godzin (nie słów oj to to nie)
  Bedzie najlepsza reklama, a na nastepny koncert przyjdzie zapewne wiecej fanow

  • Mick Jagger to inteligentny i oczytany gość i, w odróżnieniu od większości innych szarpidrutów, może pogrzebać w życiorysie Bolka. Ale nie skomentuje tego, bo dobrze wie, że politykując zawsze traci się część fanów. Poza tym nie ma zamiaru być wykorzystywany przez jakąkolwiek partię, co stwierdził jednoznacznie: „During my career I have always eschewed party politics” (z tekstu „Angry Jagger Pulls Out Of Davos Tea Party” na SkyNews).

 2. Na pobicie Polaka w biały dzień na ulicy w Sztokholmie

  Sam sprowokował, bo się nie schował.
  Polak …więc nazista! Sprawa oczywista…
  I – jak Adolf – malarz… (Dzicy
  Nie są więc Somalijczycy!)

  Malarz Piotr Krosny nie jest radosny.
  Już nie lewicuje, bo nie lewituje…
  Skoro lewak dostał oklep.
  Zmądrzał. (Czarny innym doklep!)

  klioes vel pislamista

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here