Duda po raz drugi dzisiaj rozmawiał z Trumpem

Donald Trump, Andrzej Duda w Brukseli.
Donald Trump, Andrzej Duda w Brukseli.

Zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce było tematem drugiej już w środę rozmowy prezydentów USA i Polski. Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Do rozmowy doszło podczas roboczej kolacji przywódców państw NATO przybyłych do Brukseli na szczyt Sojuszu.

„Prezydenci rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę tej obecności, jak i o liczebność; kwestia ta leży w polu zainteresowań obu prezydentów i rozmowy polsko-amerykańskie na ten temat będą kontynuowane w najbliższej przyszłości” – powiedział PAP szef gabinetu prezydenta.

Szczerski dodał, że prezydent miał też okazję do rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Obaj prezydenci rozmawiali już wcześniej w środę przy okazji szczytu NATO. Jak powiadomił wówczas Szczerski, prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do sali przeznaczonej dla delegacji amerykańskiej podczas szczytu NATO. Prezydenci odbyli rozmowę „głównie o współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”. „Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu” – dodał szef gabinetu prezydenta.

W rozmowie uczestniczył też doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a także minister Szczerski. Szczerski poinformował, że wcześniej on, a także szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiali z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem. (PAP)

8 KOMENTARZE

  1. Podobno Trampuś siedział na fotelu podobnym do tronu, a Duduś obok na niskim zydelku. Sukces polskiej dyplomacji, gdyż nie musiał siedzieć na podłodze.

  2. Ustalili, jak będziemy przelewać kasę do na żydowskie konta? Dla Trampa najważniejsze jest, żeby kasa przypływała do Stanów i nie ważne czy dojdzie do żydów czy Indian czy kogokolwiek byle w USA./trudno się dziwić/. „Rysio” vel Andrzej lizydupa, już spuścił się w spodnie, zadowolony, poklepany po główce, z wdzięczności, że będziemy mogli utrzymywać wojska Amerykańskie w Polsce, bo mamy dużo zbyt pieniędzy, a jak zabraknie to się hołocie podniesie podatki.

  3. Trump jest niewyżyty.
    A Gumiś pewnie usłyszał: „siad płaski do laski” (czy jaką anglojęzyczną wersję). I znowu pracując ustami, musiał słuchać uszami dyrektyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here