Duda rozmawiał z Trumpem. Szczerski zdradza o czym

Jens Stoltenberg, Andrzej Duda, Donald Trump, Theresa May na szczycie NATO w Brukseli. Foto: PAP/EPA
Jens Stoltenberg, Andrzej Duda, Donald Trump, Theresa May na szczycie NATO w Brukseli. Foto: PAP/EPA

Przy okazji szczytu NATO prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu oraz współpracy jednostek wojskowych – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. To prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do siebie.

„Zakończyła się rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem w ramach szczytu NATO. Prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do swojego pokoju tutaj w siedzibie Sojuszu” – poinformował PAP Szczerski.

W rozmowie uczestniczył też doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a także minister Szczerski.

Jak powiadomił Szczerski, prezydenci odbyli rozmowę „głównie o współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”. „Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu” – dodał szef gabinetu prezydenta.

Szczerski poinformował też, że wcześniej on, a także szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiali z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem.

W środę po południu w siedzibie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt przywódców państw NATO. Mają oni rozmawiać m.in. o podziale obciążeń, nowych dowództwach i zdolnościach obronnych. Kilka godzin przed szczytem zostało zdominowanych przez gorącą dyskusję o wydatkach NATO. (PAP)

8 KOMENTARZE

  1. Adrian z roztargnienia podpisał wszystko, co leżało u Trumpa na biurku i do tego rolkę papieru toaletowego w ubikacji. Szczerski zapomniał mu powiedzieć, żeby zostawił długopis przed wejściem.

  2. zaprosił, pokazał co ma sprzątnąć, a jak się uwinął, to dał piątaka i wyrzucił za drzwi – ciekawe, czy tak było, czy zmyślam?

  3. Ryży zapytał Adriana, gdzie się można wysrać, ten przycupnął na kolanka i nadstawił swój ryj, po czym Szczerski oznajmił, że „stosunki polsko-amerykańskie rozwijają się owocnie”…

  4. No proszę, w końcu Duda dostąpił zaszczytu pocałowania Trumpa w…. rękę. Na pewno zrobił większą „łaskę” niż robił Sikorski.

  5. Wiadomo o czym gadali, czy aby Trump nie chce nas przehandlować Putinowi za jego poparcie w nadchodzącym starciu USA z Chinami. Tyle, że jeśli będzie miał nas sprzedać, to kto się o tym dowie ostatni???Ano my.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here