Trump mówi o Polsce w Brukseli. „Niemcy to zakładnik Rosji, Polska nie”

Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Niemcy mogłyby podnieść wydatki obronne natychmiast, zamiast tego płacą miliardy dolarów Rosji, a my je musimy chronić – powiedział prezydent USA Donald Trump. Ocenił, że Polska nie przyjęłaby rosyjskiego gazu, bo nie chce być jej zakładnikiem, a Niemcy nim są.

„To przykre, gdy Niemcy zawierają ogromne umowy z Rosją dotyczące ropy i gazu, podczas gdy powinny być przeciwko Rosji; Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów rocznie. Chronimy Niemcy, chronimy Francję, chronimy te wszystkie kraje, a one zawierają umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów” – mówił Trump w Brukseli podczas spotkania w środę rano z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Trump wskazał przy tym Polskę jako kraj, „który nie przyjąłby gazu” od Rosji, bo nie chce być „jej zakładnikiem”.

„Niemcy to zakładnik Rosji; pozbyli się elektrowni węglowych, elektrowni atomowych, biorą ogromne ilości ropy i gazu z Rosji. To coś, czemu trzeba się przyjrzeć, to coś bardzo nieodpowiedniego” – mówił. (PAP)

10 KOMENTARZE

  1. Polska nie jest w rękach Rosji, jest za to, z woli tu mówiącego, w innycch rękach, co wszyscy Polacy widzą i odczuwają w dość istotny sposób

  2. Panie Trump : Polska JESZCZE nie jest w łapskach Rosji, za to jest w okowach mafii kato-nacjonalistów i wspierającego ją kościoła partyjnego !!!!!!!!

  3. Polska jest w łapach USRAELA. Teraz PiSdzielce i ichnie sekta dostaną orgazmu. Płaćcie Żydom i Amerykanom za najdroższy gaz na świecie ze swoich pieniędzy. A, PiSdzielce nie mają swoich pieniędzy. To głównie budżetówka, zasiłkowcy, itp. Są za głupi aby poradzić sobie na wolnym rynku, będąc lewusami do roboty.

  4. a co ma mówić? Chce z Polski zrobić dystrybutora amerykańskiej ropy i gazu na Europę więc musi eliminować konkurencję. Dla Polski ekonomicznie to byłoby bardzo dobre ale z Polskim rządem a nie wypiętym dupę do USA na dupie wazelina i tabliczka-wydymaj mnie……

    • Tobie się dokładnie kierunki pomyliły! Ale to nic dziwnego u takiego „vege” (brak paliwa dla mózgu). To z Rosją Pawlak zawarł tak kosmiczny kontrakt.

  5. No pewnie, kretyni z Polski zawarli umowę na 20 lat na kosmicznie drogie dostawy amerykańskiego gazu, to i głupków chwali.

  6. Rosja zarabia na ropie nie na gazie. Gaz to 10% dochodów Rosji z eksportu, ropa 80%. Trump zrobił dobrze Rosji nakładając sankcje na Iran.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here