Kulisy rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Europy. Trump boleśnie zakpił z Tuska

Donald Trump i Donald Tusk. / fot. Flickr

Donald Tusk przekonuje, że jego relacje z prezydentem Donaldem Trumpem mają poprawny i profesjonalny charakter. Wyjawił jednak, że w trakcie pierwszej rozmowy przeprowadzonej po wyborach w Stanach Zjednoczonych, ten zakpił sobie pytając Tuska o wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Poza tym, że mamy to samo imię, to mamy wiele okazji spotykać się ze sobą i rozmawiać. Mamy bardzo dobre relacje – mówił na antenie TVN24 i przekonywał, że wie jak rozmawiać z ekscentrycznym politykiem.

Były premier dodał, że Trump ma dobre zdanie o Polsce. Szczególnie od czasu jego wizyty w Warszawie na której został bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęty.

Ma generalne wyobrażenie, że Polacy go lubią. I ja z tego korzystam – dodawał. Przewodniczący Rady Europejskiej poświęcił wiele uwagi jawnej niechęci Trumpa do UE oraz NATO.

Prezydent Trump proponuje rekonstrukcję ładu światowego, gdzie Ameryka nie ma stałych przyjaciół, tylko zmienne sojusze i interesy. A jego otwartość wobec takich ludzi jak dyktator Korei Północnej, prezydent Putin czy prezydent Erdogan jest dość wyraźna – ocenił.

Na koniec wyjawił treść swojej pierwszej rozmowy telefonicznej z Trumpem: Zadzwonił do mnie i pyta: „Jak tam Europa? Jak tam Brexit? Są już następni?”. I w jego głosie była nadzieja, tak szczerze mówiąc. Zresztą ten ton było słychać również w Londynie.

1 KOMENTARZ

 1. Tunahan Kuzu prezes partii DENK
  Załozył partię tę. (Islamski think-tank!…)
  Co Turek ów wymyślił, powiedział:
  „Że nikt z Holendrów, w kraju co siedział,
  Niech się zmuszonym pozostać nie czuje!
  I niech z Holandii sam wyemigruje,
  Jeżeli mu się nie podoba kraj
  Ojczysty!…” W Turcji Ty na Turcję sraj!!!

  Kvp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here