Najnowszy SONDAŻ: PiS zdecydowanym liderem. Zaskakująco wysokie poparcie PO

poparcie_sondaż_notowania
fot. flickr.com

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Pollster dla „Super Expressu”, Prawo i Sprawiedliwość pozostaje liderem z dość wyraźną przewagą nad opozycją. Do Sejmu weszłoby sześć partii.

Prawo i Sprawiedliwość, mimo licznych pomyłek i wtop wizerunków, ciągle w obliczu braku pomysłu na siebie opozycji pozostaje liderem sondaży. Obecnie na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 40 procent respondentów.

Na drugim miejscu znajduje się największe ugrupowanie opozycyjne, czyli Platforma Obywatelska. Formacja Grzegorza Schetyny cieszy się dość dużym poparciem 27 procent badanych.

Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery ugrupowania, których poparcie nie przekracza 10 procent. Mowa tu o Sojuszu Lewicy Demokratycznej (8 procent), Polskie Stronnictwo Ludowe (6 procent) i Nowoczesna (5 procent).

Poza parlamentem, tradycyjnie już w ostatnich sondażach, znalazłyby się partia Razem z poparciem 3 procent oraz Wolność, na którą chce głosować 2 procent badanych.

7 KOMENTARZE

    • Tylko 2 proc. (może nawet nie) ludzi w Polsce zna się na polityce i rozumie jak działa gospodarka, reszta nie interesuje się tymi sprawami i nie rozumie ich. Można byłoby to zrozumieć – nie ma przecież ludzi znających się na wszystkim, ale powstaje pytanἱe – Skoro nie znasz się na polityce i gospodarce to po cholerę głosujesz? Stąd właśnie powiedzenie „większość jest głupia”, bo głupie osły się nie znają na polityce i gospodarce, a mimo to i tak idą do urn głosować, a potem przez tych osłów różnej maści socjaliści dochodzą do władzy.

    • żadna tragedia bo też i żadna prawda. to jest zwykłe urabianie narodu, by wynik był właściwy. ten portal bierze niestety w tym udział podając takie informacje

      • Nie wierzysz, że większość jest głupia… Ile ludzi w Polsce zna się np. na genetyce populacyjnej? Pewnie mniej niż 1 proc. Przypuszczam, że na gospodarce zna się mniej, niż 2 proc. społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here