Bogatszy od Krezusa, Midasa i Rockefellera razem wziętych. Jego majątek rośnie w nieprawdopodobnym tempie

Jeff Bezos założyciel i szef Amazona, amerykańskiej firmy zajmującej się handlem elektroniką i będącej największym na świecie sklepem internetowym, jest nie tylko najbogatszym człowiekiem świata, ale jego majątek rośnie w nieprawdopodobnym tempie.

Bezos był pierwszym człowiekiem, którego majątek przekroczył 100 mld USD. W ciągu roku jego majątek zwiększył o 52 mld i obecnie wynosi 150 mld. Większość jego majątku to akcje Amazona.

Bezos zdetronizował słynnego Billa Gates, przy czym należy dodać, że Gates rozdał znaczną część majątku na różne fundacje i charytatywne cele.

Gdyby jednak liczyć majątek poszczególnych rodzin to właściciele supermarketów WalMart, Waltonowie mają trochę większy majątek niż Bezos.

Według rankingu miliarderów Bloomberga na drugim miejscu jest Gates z 95 mld USD, na trzecim inwestor Warren Buffett z 83 mld USD, a na czwartym twórca Facebooka Mark Zuckenberg z 82 mld USD.

Źródło: Bloomberg Billionaires Index, TVP Info

12 KOMENTARZE

  1. takie diabelskie cele „charytatywne” Gatesa jak tow.Sorosa: finansowanie zbrodni aborcji,antykoncepcji, feminazistek

  2. Ciekawe co tacy bogacze robią z taką ogromna kasą! Pewnie się trzęsą coby przypadkiem nie zbiednieć!Jest takie powiedzenie,że bogaty głodnego nie zrozumie i tacy są bardzo pazerni!

  3. Nie majątek rośnie, tylko cena akcji. To dwie różne rzeczy. Facet nie może sprzedać swoich akcji, bo cena ich by spadła. Co jest wart majątek, którym nie można swobodnie dysponować? Pieniądz musi krążyć.

  4. Należy pamiętać o tym, że na pewnym poziomie, majątek wzrasta nie na skutek działania zasad kapitalizmu i wolnego rynku, ale wręcz przeciwnie to biurokracja i autokracja jest siłą napędową takich wzrostów.

  5. Chyba masz autorze jakies lipne informacje albo nie znasz tematu. Brazos to dziad przy rokefelerze. Nie mowiac o rotszyldach..

  6. Co za brednie.. Albo nie potraficie zrozumieć, że w USA Billion to u „nas” Biliard…
    Rockefflererowie mają 500 BILIONÓW dolarów… BILIONÓW w europejskim nazewnictwie. Akcjami Amazona mogą oni rozpalać w kominku swoich domów wartych po 2-3miliardy USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here