Absolwent z Berkeley planował zmasakrować San Francisco. Popierał ISIS

23-letni Amer Sinan Alhaggagi, planował zorganizowanie zamachów bombowych oraz wytrucie 10 tysięcy ludzi w San Francisco przy pomocy kokainy z trucizną. On w tym dziele miał korzystać z pomocy ISIS. Alhaggagi otworzył też kilka kont na Twitterze i Facebooku w 2016 roku dla zwolenników ISIS.

Absolwent Berkeley High School w Kalifornii przyznał się do prób zapewnienia materialnego wsparcia zagranicznej organizacji terrorystycznej i posiadania sprzętu do wyrobu różnych urządzeń oraz do kradzieży tożsamości – powiedział urzędnik Departamentu Sprawiedliwości.

Czytaj też: Kolejne starcia w Strefie Gazy! Izraelski atak artyleryjski na posterunek Hamasu

Alhaggagi wpadł już w listopadzie 2016 r. Po tym, jak kupił ubrania przez Internet za pomocą fałszywej karty kredytowej, ale przetrzymywano go i nie oddano pod sąd, ponieważ władze federalne chciały za jego pomocą namierzyć innych terrorystów.

Czytaj też: Atak islamskiego nożownika w Lubece. Kilkanaście osób rannych. Policja zatrzymała podejrzanego

Prowadzony przez służby, wskazał miejsca ataków terrorystycznych i przyniósł trzy plecaki, które miały zostać wykorzystane w przyszłym ataku oraz wskazał szafkę gdzie miano przechowywać sprzęt mający być użyty do zamachów. Potem Alhaggagi już nie kontynuował rozmów z tajnym agentem federalnym.

Jego adwokat, Mary McNamara, powiedziała, że działania Alhaggagiego były „głupimi błędami”, a on „nie miał zamiaru coś robić”. Nazwała akcję rządu „operacją nieudanego użądlenia” i stwierdziła, że „rząd wysłał tajnego agenta, aby Amer zrobił coś, zrobił krok w kierunku przestępstwa terrorystycznego” dodała, że „ on po prostu by tego nie zrobił”.

Adwokatka sugeruje, że jej klient został po prostu wmontowany w wielki spiek terrorystyczny, który nie istniał, a FBI wysłało swoich najlepszych ludzi, aby spróbowali wykonać „operację użądlenia”.

Alhagaggiemu grozi 47 lat więzienia, ale McNamara powiedziała, że ma nadzieję, że wyrok zostanie zredukowany do zaledwie 6-7 lat.

Można zadać pytanie. Jeśli to jest niewinny człowiek, to dlaczego adwokatka uważa, że wyrok powinien być zredukowany do 6-7 lat, a nie uniewiniony?

Źródło: Fox News

3 KOMENTARZE

  1. Adwokaci to krętacze. Obrończyni terrorysty zostawiła właśnie furtkę do zapytania czym się kierowała, żeby ewentualnie (przyparta do muru) sugerować jakiś swój dyskomfort w pełnieniu roli obrońcy zbrodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here