Dobrze, że głupota nie boli. Lewicowa burmistrz Madrytu uznała fast foody za elitarne jedzenie

Hiszpańskie fast foody Fot. Pixabay

Lewicowa burmistrz Madrytu rozpoczęła walkę z fast foodami. Pani Manuela Carmena, burmistrz stolicy Hiszpanii, uznała, że fast foody, oferowane z wózków to dania dla elit.

Fast foody dotychczas były atakowane przez zwolenników zdrowego odżywiania. Na ten rodzaj sprzedaży niechętnym okiem patrzyli także restauratorzy. Teraz ich wrogiem stała się burmistrz stolicy.

Czytaj też: Fatalne dane o polskich pracownikach! Idziemy w ślady Włoch i Grecji

Manuela Carmena w ostatnich dniach zasugerowała, że należy bojkotować „gastronomię z wózków i aut”, gdyż jest „ona dla bogatych”.

To mogłyby być zdumiewające słowa, gdyby nie fakt, że rządzące elity spod znaku politycznej poprawności wypowiedziały już tyle bredni na różne tematy, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, że nie należy się dziwić.

Czytaj też: Strajki w Ryanair. Setki lotów odwołane. Nie polecisz do Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii i Portugalii

Wystarczy przypomnieć, że kilkanaście lat temu w tejże Hiszpanii, pod rządami socjalistów przyznano szympansom prawa człowieka.

Należy też wyjaśnić, dlaczego Manuela Carmena uznała jedzenie z fast food za „dla elity” skoro powszechnie ono uchodzi, za posiłek dla biedniejszej części społeczeństwa. Eksperci gastronomiczni i klienci uważają, że ona jest przeciwnikiem regularnie organizowanego w Madrycie od 2014 r. dużego targu kulinarnego MadrEAT, który jej urzędnicy zawiesili.

Wiele osób polemizuje z negatywnymi opiniami stołecznej burmistrz wobec ulicznych sprzedawców żywności, wskazując, że są nie tylko niesprawiedliwe, ale też mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jeden z nich, Jose Lopez powiedział: „Określanie klientów posilających się z wózków gastronomicznych mianem »elity« jest nieporozumieniem, gdyż oferta taka nie jest czymś bardzo wyrafinowanym. Już na pewno nie jest to luksus zarezerwowany dla najbogatszych”.

Źródło: Onet podróże

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here