Można popłakać się ze śmiechu. Kabaret na obradach sejmu! „Wagina jest roztropna”, a „penis jest durny” [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne.
Reklama / Advertisement

Można popłakać się ze śmiechu. Kabaret na obradach sejmu! Posłowie z Ghany mieli niezły ubaw podczas obrady swojego parlamentu. Wszystko za sprawą listy miejscowości, które w dalszym ciągu nie mają dostępu do prądu. I nie chodzi tutaj o same miejscowości ani o kwestię elektryfikacji, ale o ich niezwykle wręcz prymitywne i bezpośrednie nazwy. Jak np. „Wagina jest roztropna”.

Do tej dość zabawnej sytuacji doszło podczas obrad krajowych parlamentów w Ghanie. Ta sesja na pewno  przejdzie do historii. W pewnym momencie dyskusji posłowie dosłownie wybuchli śmiechem a nie jeden się popłakał.

Co tak rozbawiło parlamentarzystów? Otóż lista i nazwy  miejscowości, które w dalszym ciągu pozbawione są dostępu do prądu. Jednak to nie kwestia elektryfikacji tak bardzo rozbawiła parlamentarzystów, a przytaczane nazwy wiosek, które tego dobra nie mają.

Poseł John Frimpong Osei zaczął wymieniać nazwy miejscowości ze swojego okręgu wyborczego. Chodziło o Etwe nim Nyansa, Kote ye Aboa i Shua ye Morbor. W tłumaczeniu na język polski oznaczają one, i to nie jest żart: „Wagina jest roztropna”, „Penis jest durny” oraz „Jądra są smutne”.

W odpowiedzi na przytoczoną listę minister energii Boakye Agyarko, stwierdził, że „podłączenie elektryczności może kolidować z nocnymi przyzwyczajeniami mieszkańców”.

Sam atak śmiechu na sali wynikał z faktu, że parlamentarzyści nigdy o podobnych nazwach wiosek/miejscowości nie słyszeli. Jedyne co wiadomo to, że zostały one nadane przez pierwszych osadników, którzy jak się wydaje bazowali chyba na swoich własnych życiowych doświadczeniach.

Reklama / Advertisement