Papież Franciszek ustępuje lewakom i zmienia podejście Kościoła. Teraz ulegnie presji środowiska LGBT?

fot. YouTube

Potępienie kary śmierci przez papieża Franciszka ośmieliło inne grupy, które upatrują w nim szansy na kolejne zmiany w nauczaniu kościoła. Wśród nich katolicki odłam LGBT.

„Jeśli papież może odwrócić nauczanie kościoła w kwestii kary śmierci to dlaczego nie w kwestii homoseksualizmu?” – pytają.

Przełomowa decyzja papieża, który otwarcie potępił karę śmierci i okreŚlił ją jako „niedopuszczalną” stała się głośna nie tylko w kręgu tradycyjnych katolików, ale również odłamów LGBT, które z jednej strony są osobami homoseksualnymi, a z drugiej wierzącymi i liczą, że pontyfikat Franciszka pomoże w zmianie nauczania kościoła na temat homoseksualizmu.

„Ważne jest, aby katoliccy obrońcy równości LGBT wzięli pod uwagę tę zmianę, ponieważ przez dziesięciolecia katoliccy przeciwnicy równości LGBT twierdzili, że nie można zmienić nauczania kościelnego, często wskazywali na fakt, że potępienie związków homoseksualnych jest wpisane w Katechizm i nie byli otwarci na dyskusje i zmiany” – czytamy na stronie New Way Ministry.

Na zmiany wyczekuje również organizacja „Fortunate Families” z Lexington, która zrzesza katolickie rodziny, których dzieci są homoseksualistami. Podkreślają oni, że doktryna kościoła wciąż się rozwija a decyzja Franciszka jest tego przykładem.

Odwieczną nauką Kościoła opartą na Piśmie Świętym i jednogłośnie zaakceptowaną przez Ojców Kościoła oraz każdego papieża aż do Franciszka, jest to, że legalna władza świecka może nałożyć karę śmierci na zbrodniarza. Choć zarówno Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI byli przeciwnikami kary śmierci – a Katechizm Jana Pawła II stanowczo ją ograniczał – to żaden papież nigdy oficjalnie nie zaprzeczył tej zasadzie.

Źródło: lifesitenews.com