Jeszcze silniejszy atak upałów. Najwyższy stopień ostrzeżenia w Polsce [PROGNOZA POGODY]

Zdjęcie ilustracyjne.
Reklama / Advertisement

Hiszpańskie upały przyszły do Polski. IMGW wydał najwyższy, trzeci stopień ostrzeżeń przed upałami. Wysokie temperatury mogą realnie zagrażać życiu.

Trzeci stopień ostrzeżenia został wydany dla województwa lubuskiego. Oznacza to „wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.”

Dla trzynastu innych województw wydano ostrzeżenie drugiego stopnia, co również oznacza wysoki stopień niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia.

W środę na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz terenach podgórskich województwa śląskiego i małopolskiego zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane.

Upalna środa

Temperatura maksymalna od 28 st. na krańcach wschodnich i Pogórzu Karpackim do 31 st. w centrum i 35 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Ciepła noc

W nocy ze środy na czwartek w województwach zachodnich i w centrum kraju oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna od 14 st., 15 st. na Podlasiu i Pogórzu Karpackim do 22 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Jeszcze cieplejszy czwartek

W czwartek w zachodniej połowie kraju oraz na południu Małopolski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 30 st. na krańcach wschodnich do 35 st. na zachodzie, chłodniej na Pogórzu Karpackim: 29 st. oraz miejscami na wybrzeżu: 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Reklama / Advertisement