VIDEO Niespodziewany atak rekina na wędkarza. Miał dużo szczęścia

Atak rekina żarłacza białego. Fot.: youtube

Niemały szok przeżył biolog Greg Skomal, który stojąc na wysuniętym dziobie statku, nagle stał się celem ataku rekina, żarłacza białego, który niczym sprężyna wyskoczył z wody.

Żarłacz biały zwany ludojadem jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rekinów, jeśli w ogóle nie najgroźniejszym dla człowieka. Największe ważą ponad 3 tony i mają nawet ponad 7 metrów długości.

Czytaj też: Czy to najodważniejsza dziewczyna świata? Odwagi mogą pozazdrościć miliony mężczyzn [VIDEO]

Żarłacz biały jest też jedynym rodzajem rekina, który wystawia głowę ponad powierzchnię wody, szukając potencjalnej ofiary.

Czytaj też: Brytyjska deputowana jedzie ostro po przybyszach. „Jeśli ściągamy ludzi z Trzeciego Świata, będziemy mieli problemy Trzeciego Świata”

Greg Skomal w momencie ataku stał na wysuniętym dziobie statku, a właściwie na kładce z poręczami wysuniętej poza właściwy dziób. Rekin wyskoczył z otwartymi szczękami, starając się dosięgnąć naukowca. Być może naukowiec sprowokował tego rekina, ponieważ łowił coś na wędkę.

Skomal, który jest specjalistą w dziedzinie badań morskich oraz szczególnie w zakresie zwyczajów rekinów i miał wielokrotnie do czynienia z rekinami, pierwszy raz spotkał się z takim atakiem.

Źródło: Fox News