Jednak. Assange wezwany na przesłuchanie w senacie USA! Śledczy szukają rosyjskich śladów w wyborach

Julien Assange od kilkunastu miesięcy przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Wielkiej Brytanii. Teraz grozi mu ekstradycja do USA. Foto: Wikipedia
Julien Assange od kilkunastu miesięcy przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Wielkiej Brytanii. Teraz grozi mu ekstradycja do USA. Foto: Wikipedia

Jennifer Robinson, reprezentująca założyciela portalu WikiLeaks Juliana Assange’a, potwierdziła wczorajsze informacje, że jej klient otrzymał od komisji Senatu USA ds. wywiadu list wzywający do złożenia zeznań w sprawie ingerencji Rosji w wybory w USA w 2016 r.

„We wniosku komisji Senatu amerykańskiego potwierdzono zainteresowanie przesłuchaniem pana Assange’a. Poproszono go o osobiste pojawienie się we wzajemnie uzgodnionym czasie i miejscu. Poważnie rozważamy tę ofertę, ale musimy mieć gwarancję, że ochrona pana Assange’a będzie zapewniona” – napisała w oświadczeniu.

Czytaj także: Ameryka w szoku. Islamiści prowadzili w USA obozowisko, gdzie uczyli dzieci jak dokonać masakry w szkole [VIDEO]

Wczoraj na twitterowym koncie WikiLeaks pojawił się list senackiej komisji wzywającej Australijczyka do złożenia zeznań. Według dziennikarzy telewizji Sky News był on jednak sfabrykowany.

Przypomnijmy, w lipcu federalna wielka ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia 12 agentów rosyjskiego wywiadu. Według śledczych Rosjanie ingerowali w wybory prezydenckie w USA.

Czytaj także: To się dzieje w Polsce! Islamiści radykalizują 16-latki! Dramat rodziny wspomagany przez lewicowych „wolontariuszy”

źródło: PAP/Wolność24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here