Papież Franciszek likwiduje karę śmierci. A Brazylijczycy… odstrzeliwują się w rekordowym tempie

Źródło:formacjasgo.pl

W 2017 roku doszło do w Brazylii do… 63 880 zabójstw, daje to średnią 175 morderstw dziennie – ogłosiło Brazylijskie Forum Bezpieczeństwa Publicznego. To nowy, absolutny rekord.

Liczba ofiar w porównaniu z rokie 2016 wzrosła o blisko 3 procent. Statystyka pokazuje, że na 100 tysięcy mieszkańców Brazylii 30,8 zostanie zabitych.

Czytaj także: Oto prawdziwy bohater. „Dobry facet” z bronią powstrzymał bandytę przed masakrą w parku [VIDEO]

Do najbardziej niebezpiecznych rejonów należą stany: Ceara, Acre, Pernambuco i Rio Grande do Norte. Co dobitnie pokazuje, że poziom zamożności społeczeństwa jest bardzo mocno zależny z ilością przestępstw.

Dla przykładu w stanie Sao Paulo, obecnie najbogatszym regionie kraju na 10 tys. mieszkańców przypada 10,7 zabójstw. W Rio Grande do Norte, które jest praktycznie najuboższym stanem, na taką samą liczbę mieszkańców przypada rekordowe 68 zabójstw.

„Raport Forum zwraca uwagę na wzrost o 21,4 proc. liczby osób cywilnych zabitych w operacjach prowadzonych przez policję głównie na terenie faweli, to jest dzielnic biedoty, w których często operują gangi przestępcze; liczba zabitych na terenie faweli wyniosła w ub. roku 5 144 osoby” – poinformował na konferencji prasowej w Sao Paulo dyrektor wykonawczy FBSP Renato Sergio de Lima.

„Model, za którym opowiada się dziś kraj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo publiczne, powoduje wiele ofiar” – podsumował.

Czytaj także: Putin szykuje zemstę za sankcje. Rosja na razie tylko „ostrzega”…

źródło: PAP / Wolność24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy mozna wierzyc w wasze statystyki kiedy robicie tyle bledow literowek itp. To i jedna cyfra wiecej moze sie nacisnac przez przypadek. Wystarczyloby chociaz raz przeczytac artykul przed jego publikacja zeby tego uniknac…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here