Twarda ręka Kaczyńskiego działa. Błaszczak zrzucony na szefa NIK?

Mariusz Błaszczak. Foto: PAP.

Mariusz Błaszczak szefem NIK? Takie informacje podał serwis Wirtualna Polska powołując się źródła wprost z Prawa i Sprawiedliwości. Propozycję miał złożyć Jarosław Kaczyński w trakcie jednego ze spotkań.

W połowie 2019 roku kończy się kadencja Krzysztofa Kwiatkowskiego. Prawdopodobnie jednak kadencja będzie zakończona wcześniej ze względu na postawienie tego działacza Platformy przed Trybunałem Stanu.

Czytaj także: Morawiecki oszalał! PiS planuje zlikwidować własność prywatną w Polsce. Każda firma będzie mogła być przejęta przez państwo

„Błaszczak nie chce iść do NIK, bo kierowanie Izbą to mało prestiżowa funkcja. Minister widzi siebie w fotelu marszałka Sejmu, jeśli Marek Kuchciński wystartuje do Parlamentu Europejskiego. A to już jest praktycznie przesądzone” – miał powiedzieć anonimowy polityk z otoczenia Błaszczaka.

Przypomnijmy, rok temu Prokuratura w Katowicach wystosowała akt oskarżenia wobec Kwiatkowskiego, który miał współpracować z szefem klubu PSL Janem Burym. Dwaj politycy mieli obsadzać stanowiska w NIKu w 2013 r.

mor/WP.pl/Wolność24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here