Biali zostaną wyrzuceni ze swoich farm bez żadnego odszkodowania. Murzyni uspokajają, to tylko na próbę

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Ashraf Hendricks
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Ashraf Hendricks

W Republice Południowej Afryki szykują się do „próbnego wywłaszczenia” białych z ich gospodarstw. Na początek wytypowano 139 farmy, których właściciele mają zostać pogonieni bez żadnej rekompensaty.

Rządząca w RPA Narodowa Partia Afrykańska podjęła już decyzję o wprowadzeniu do Konstytucji zapisów, które pozwolą na warunkowe wywłaszczenie białych bez żadnego odszkodowania.

Badający zmiany komitet NEC dał partii zielone światło i dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie „próbnego wywłaszczenia” białych z ich farm. Na początek wytypowano ich 139.

Najważniejsi politycy w kraju, oczywiście Murzyni, podkreślają, że kroki te są konieczne dla zapewnienia „sprawiedliwości dziejowej” oraz utrzymania stabilizacji w kraju.

Jeśli mówimy o długoterminowej pewności przyszłości, to nie może być ona związana z niesprawiedliwością przeszłości – bredził Zizi Kodwa, członek rządzącej partii.

Takie zmiany miałyby przyciągnąć inwestorów, jednak chyba tylko przeprowadzający te zmiany Murzyni są w stanie wyjaśnić, w jaki sposób wywłaszczanie bez odszkodowania przyciągnie potencjalnych przedsiębiorców.

W tej chwili mamy gwałtowną reakcję i wstrząsy, ale to co robimy, stwarza podstawy pewnej polityki w przyszłości – mówił Kodwa. Jego zdaniem zarówno inwestorzy, jak i rynek, docenią wprowadzane zmiany.

Parlamentarzysta zapowiedział też, że chce, aby przepisy zostały zatwierdzone przez parlament do końca roku.

Źródło: news24.com

6 KOMENTARZE

  1. Czyli pewnie cofną się w RPA do ery żelaza, a może nawet kamienia łupanego. U nas też obecna władza promuje własność państwową, czyli dążenie w kierunku XX-o wiecznego socjalizmu.

  2. Ściągnąć białych farmerów do Polski.
    A przy okazji pozwolić polskim pracować, wcześniej wysyłąjąc w kosmos dziesiątki zbędnych regulacji.
    Pomarzyć tylko ….

  3. A dlaczego, nie, ? kiedys biali kolonisci zajmowali ziemię, bo u tamtych plemion poczucie własności ziemi było inaczej pojmowane. Biali protestanci wyrobili w czarnych to poczucie, ktore sami posiadali, to teraz czarni będący silniejsi robią, DOKŁADNIE, to samo co ich przodkom zrobionio! W czym problem? Jak biały kali zabrać ziemia to dobrze, jak bialemupokazała kali zabrać, to źle? Jestem gorącym zwolennikiem świętości prywatnej własności ale jak się mieczem wojuje to się od miecza giniei. I nie mówcie , że przecież biali kupili to za koraliki! Bo odpowiem: to murzyni teraz też odkupują za koraliki i nawet może zycie darują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here