Doradca Busha i Trumpa wywołał furię wśród lewaków w Katowicach. Prof. Happer zmasakrował teorie o zmianach klimatu

William Happer. / fot. flickr.com

W Katowicach odbywa się „Społeczny PRE_COP24”. Jednym z gości jest prof. William Happer z Uniwersytetu Princeton, który ze względu na swoje poglądy jest znienawidzony przez lewaków. Kim jest uczestnik forum w Katowicach, który wzbudził największe kontrowersje?

Wczoraj wieczorem na scenie Katowickiego wydarzenia pojawił się prof. William Happer, który podważa przyjęty consensus dotyczący wpływu działania człowieka na globalne ocieplenie i skutki zmian klimatu z tym związane. Profesor mówił o mitach związanych z zanieczyszczeniem środowiska dwutlenkiem węgla.

Dwutlenek węgla nie jest zanieczyszczeniem, ludzkość raczej nie jest w stanie wpływać na naturalne zmiany klimatu – mówił w czwartek prof. Happer. Jak mówił, od lat realizowana jest „krucjata przeciwko dwutlenkowi węgla”, która jednak nie bazuje na nauce. Przekonywał, że CO2 jest demonizowany.

W czasie rządów George’a HW Busha był dyrektorem Biura Nauki Departamentu Energii. W 2017 roku po wyborze Donalda Trumpa prof. Happer spotkał się z nim i zgodził na współpracę jako doradca naukowy ds. zmian klimatu. To właśnie on miał doradzać Trumpowi wypowiedzenie umów paryskich.

Podczas konferencji w Katowicach, która odbywa się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Happer jako jedyny zaprezentował niepoprawny politycznie punkt widzenia, co oczywiście wywołało reakcje lewicowych mediów, które najchętniej nie dopuszczałyby takich osób do głosu.

Klimat jest niestabilny z rzeczy samej. On nigdy nie był stabilny. Nie wydaje się, że ludzkość może tu coś zmienić – mówił, prezentując mające to obrazować wykresy. Prezentowane przez niego dane pokazywały, że w ujęciu wieloletnim, w skali ostatnich 100 lat – wbrew różnym doniesieniom – liczba ekstremalnych zjawisk klimatycznych nie rośnie.

Źródło: PAP/Wolnosc24

9 KOMENTARZE

 1. Sam nie wiem co myśleć o CO2. Na pewno jego emisja nie jest tak znacząca jak przedstawiają ekolodzy,ale z drugiej strony chyba przemysł oddziałuje na klimat. Tu jest mnóstwo zmiennych, dlatego do przewidywania pogody służą superkomputery a nie laptop za 2k. Należy mieć na uwadze, że na klimat wpływ mogą mieć np. promieniowanie elektromagnetyczne, wybuchy jądrowe, loty w kosmos, gazy inne niż co2 (związki siarki, ołowiu, azotu itp.) nie mówiąc o jakichś tajnych programach (haarp, chemtrails).

  • Emisja jest bardzo znacząca. Poziom przedindustrialny CO2 to 280 ppm. Dziś to już ze 400 ppm. Czyli ludzkość wyemitowała do atmosfery dodatkowe 40% CO2. A będzie jeszcze więcej! Fakt, że w składzie atmosfery CO2 stanowi ułamek promila ma się nijak do tego, że nawet ta mała ilość ma udowodniony od 100 lat efekt cieplarniany.

   Wszyscy szamani podważający globalne ocieplenie właśnie opierają się na sianiu wątpliwości i wielowymiarowości problemu, ale to wszystko jest brane pod uwagę w badaniach – wbrew temu co twierdzą! Szamani opierają się na półprawdach i powszechnej niewiedzy.

   • To teraz sprawdź szamanie ile jest CO2 naturalnie w środowisku… Czemu ludzie nie znajdą elementarnych faktów, jak to, że klimat się zmienia i zawsze się zmieniał… jest to nieuchronne i nie da się realnie przygotować i tego zmieniać. Walnie jeden wulkan potężnie i wyprodukuję tyle co2 co ludzkość przez całą erę przeymysłową. No i jak to wytłumaczyć mamutom, że ich fabryki produkowały zbyt dużo co2 dlatego wyginęły.

   • @racionale:
    O wulkanach to kłamstwo. Jak poszukasz wykresów, to zobaczysz, że w parę pokoleń ludzkość podniosła ilość CO2 w atmosferze do poziomu, jakiego nie było od co najmniej miliona lat.
    Klimat zawsze się zmieniał… Ale tym razem przyczyny tej zmiany są inne i skutki będą dużo poważniejsze. W skali geologicznej jest to zmiana błyskawiczna.

    Jeśli wydaje wam się, że Europa ma teraz duży problem z imigrantami, to się mylicie. DUŻY problem będzie dopiero wtedy, jak dziesiątki milionów będą uciekać z Afryki i Bliskiego Wschodu przed głodem spowodowanym suszami już za parędziesiąt lat. Nawet nabojów wam nie starczy.

 2. Polecam materiały z Youtube wprowadzające w temat:

  Ocieplenie klimatu. Fakty i mity – Marcin Popkiewicz
  Prof. Szymon Malinowski – „Globalne ocieplenie okiem fizyka”
  cały kanał potholer54 (po angielsku)

  (bez linków, bo komentarz się nie pojawia)

 3. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, eko-durnie nie wiedzą ile gazów cieplarnianych ,,wydmuchują,, do atmosfery zwierzęta żyjące na afrykańskich sawannach ?- a może zakorkować je ?A co z wulkanami ?

  • Wbrew popularnym kłamstwom, wulkany mają znikomą emisję, równoważoną wietrzeniem skał. Emisja żywych organizmów też jest zbilansowana. To wszystko odbywa się w zamkniętym cyklu. Natomiast wydobywanie z głębi ziemi paliw kopalnych i spalanie ich powoduje, wyemitowanie w ciągu kilku pokoleń całego CO2, który pod ziemią odkładał się przez miliony lat.

   • Z czego się odkładał matołku?Ten CO2 fruwał kiedyś w powietrzu.Został zaabsorbowany przez rośliny w procesie fotosyntezy.Jakie susze debilu?To wtedy też były susze?To skąd tyle roślin zamienionych później w węgiel?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here