Kolejna grupa buntuje się przeciwko zmianom PiS w sądownictwie. „Ten stan prawny jest nieakceptowalny”

Maciej Bobrowicz. / fot. PAP/Jacek Turczyk

Krajowa Rada Radców Prawnych sprzeciwia się PiS i apeluje do radców, którzy zgłosili swoje kandydatury do Sądu Najwyższego o wycofanie się. „Apelujemy do radców prawnych, którzy złożyli akces do SN o ponowne rozważenie zasadności ubiegania się o stanowiska” – czytamy w stanowisku KRRP.

Krajowa Rada Radców Prawnych to kolejna grupa, która sprzeciwia się zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość. KRRP apeluje, aby ci radcowie, którzy zgłosili swoje kandydatury do Sądu Najwyższego wycofali się.

Wcześniej sprzeciw wobec zgłaszaniu swoich kandydatur do nowego Sądu Najwyższego wyrazili adwokaci, teraz radcowie prawni zajęli jeszcze ostrzejsze stanowisko. W przypadku adwokatów grozić może im dyscyplinarka, choć rzecznik dyscypliny zapowiedział brak kroków z własnej inicjatywy.

KRRP wysłała natomiast list do członków korporacji. Apelujemy do radców prawnych, którzy złożyli akces do SN o ponowne rozważenie zasadności ubiegania się o stanowiska, oczekujemy zaprzestania działań mogących doprowadzić do nieodwracalnych spustoszeń w życiu publicznym – możemy w nim przeczytać.

Wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że rozwiązania prawne dotyczące m.in. SN są niezgodne z konstytucją. Stanowisko prezydium jest sygnałem dla każdego radcy, że ten stan prawny jest nieakceptowalny – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes radców prawnych Maciej Bobrowicz.

8 KOMENTARZE

  1. Ludzie w Polsce na pewno przemują sie interesami adwokatów i radców prawnych. Zaraz każdy z czytelników portalu Wolność24.pl , żeby im pomóc

  2. Koryciarze prawnicy ostro walczą o swoje przywileje – NIKT Z PRACUJĄCYCH – także prawnicy – NIE POWINIEN MIEĆ ŻADNYCH PRZYWILEJÓW

  3. Ciekawe, że wszystkie debilne i szkodluwe zmiany podnoszenia podatków, niszczenia drobnej przedsiębiorczości zadłużania itp. Itd. które przeprowadzane przez PIS nie są nawet krytykowane, a jedyna dobra inicjatywa PIS – rozbicia największej w Polsce zorganizowanej grupy przestępczej w sądach – spotyka taki opór „społeczny”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here