„New York Times” zasmucony zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego. „Z najpotężniejszym politykiem w Polsce nie jest dobrze”

zdj. ilustracyjne/ Jarosław Kaczynski/ PAP
Siedziba The New York Times i Jarosław Kaczyński. / fot. PAP

„New York Timesa” rzadko pisze o naszych politykach, teraz jednak zrobili wyjątek dla prezesa PiS, jak widać są mocno przejęci zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego. W amerykańskiej gazecie ukazał się artykuł poświęcony kwestii stanu zdrowia „naczelnika” państwa. Jest tylko jeden szkopuł.

„New York Timesa” zatytułował swój tekst autorstwa Marca Santory i Joanny Berendt: „Najpotężniejszy człowiek w Polsce nie czuje się dobrze”. W tekście czytamy, że Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za wszystkie działania polityczne w Polsce.

„Choć prawdopodobnie zrobił więcej, niż jakikolwiek inny polityk od czasu wyzwolenia się spod radzieckiej okupacji, aby ukształtować swój kraj, teraz jest niemal nieobecny” – możemy przeczytać. Dziennik przytoczył sprawę pobytu prezesa PiS w szpitalu w maju tego roku.

Podkreślono, że od tego czasu Kaczyński zaledwie kilka razy pokazał się publicznie. Politycy partii rządzącej starali się uspokajać nastroje zaznaczając, że są to wyłącznie sprawy związane z bólami kolana, jednak pojawiły się pogłoski, że stan zdrowia polityka jest znacznie gorszy.

Dziennikarze zwłaszcza powołuje się na słowa ministra zdrowia, który powiedział, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu. „Stan zdrowia Kaczyńskiego był tematem dyskusji nie tylko w Polsce, ale także w Brukseli, gdzie urzędnicy mieli potwierdzić, że jego stan jest poważny” – stwierdzili dziennikarze.

Przytaczane są także słowa dr Olgierda Annusewicza, p.o. szefa Centrum Analiz Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, który powiedział że informacje na temat stanu zdrowia prezesa PiS są bardziej ukrywane niż w przypadku pierwszych sekretarzy w czasach Związku Radzieckiego.

Dziennikarze zauważają, że obecnie nie ma oczywistego następcy Jarosława Kaczyńskiego i nikt nie cieszy się taką popularnością jak były premier. Według „NYT” rywalizacja o miano następcy po prezesie PiS jest zażarta i w grze są takie nazwiska jak prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki czy choćby minister  spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

„Według niedawnego sondażu żaden z nich nie ma szerokiego poparcia społecznego. W rzeczywistości połowa wszystkich respondentów nie ma pojęcia, kto mógłby zastąpić Kaczyńskiego” zauważają dziennikarze amerykańskiej gazety.

Polskojęzyczne media znów będą donosić o zaniepokojeniu dużych, światowych mediów stanem Polski. Jest tylko jeden problem. Jeden z autorów tego artykułu, czyli p. Joanna Brendt, to dziennikarz przez lata związany z antyrządowymi redakcjami, takimi jak „Gazeta Wyborcza” czy „Fakt”.

Źródło: New York Times

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here