Papież po stronie pedofilów? Kardynał zwolniony za ujawnianie przypadków molestowania wśród homoseksualnych księży

Papież Franciszek. / Dostawca: PAP/EPA.

Kardynał Gehard Muller oraz jego trzej współpracownicy zostali zwolnieni przez papieża Franciszka, a powodem tego miała być ich gorliwość w ujawnianiu przypadków duchownych, którzy dopuścili się molestowania i nadużyć. To kolejny skandal, który jest związany z papieżem Franciszkiem w ciągu ostatnich dni.

Przypomnijmy, że niedawno wypłynął list abp. Carlo Marii Vigano, który oskarżył papieża Franciszka o to, że od 2013 roku wiedział o przypadkach molestowania w Kościele Katolickim, ale nic z tym nie zrobił. W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy w Pensylwanii opublikował raport, w którym opisano skandaliczne przypadki molestowania w KK.

Mało mówi się jednak o tym, że aż 90 procent opisanych tam przypadków dotyczyło homoseksualnych księży. Ich krycie przez papieża Franciszka wiąże się bezpośrednio z teorią, według której to lobby LGBT w Watykanie zmusiło papieża Benedykta XVI do ustąpienia i wymusiło wybór pochodzącego z Argentyny kard. Bergoglio na jego następcę.

Tymczasem portal lifesitenews.com donosi, że kardynał Muller i jego trzech współpracowników zostało zwolnionych, czego powodem miało zdecydowane i ostre śledzenie przypadków nadużyć seksualnych wśród duchownych. Konflikt między Mullerem a Franciszkiem miał rozpocząć się w 2014 roku, kiedy papież dopuścił do funkcji kapłańskich włoskiego księdza Dona Inzoli.

Według informacji Mullera, o których Franciszek musiał wiedzieć, Inzoli wielokrotnie dopuszczał się molestowania chłopców. Przywróceniu wcześniej zawieszonego Izoli sprzeciwiał się kardynał Muller, jednak papież postanowił inaczej.

2 KOMENTARZE

  1. raczej wyciek dokumentów a nie gorliwość.
    kosciol ma problem bo jest oczerniany. jak w usa na 105 tys kapłanów oskarżono 4200 a skazano 100 to znaczy, że nie tuszował tylko po prostu bronił niewinnych. Po za tym pokazcie mi takiego pracodawce, ktory placi za wyskoki pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here