Powrót króla. Łukasz Kubot awansował do finału turnieju debla US Open

Kankan Kubota. Radość ze zwycięstwa

Łukasz Kubot zagra w finale wielkoszlemowego turnieju US Open. Wraz ze swoim partnerem Marcelo Melo wygrali w półfinale z parą Radu Albot i Malik Jazir 7:6 (3) 3:6 6:3

Kubot w zeszłym roku odniósł swój największy życiowy sukces wygrywając wraz z Melo wimbledoński turniej uważany za najbardziej prestiżowy turniej na świecie. Po tym jednak brazylijsko-polska para, która wtedy stała się numerem 1 na świecie, znacznie spuściła z tonu i spadła w światowej hierarchii na 7 pozycję.

Pierwszy set był bez historii. Obie pary wygrywały na przemian swoje podania. Rozstrzygnięcie musiało przyjść w tie-breaku, który brazylijsko-polska para łatwo wygrała 7:3.

Drugi set był bardziej dramatyczny. Przeciwnicy prowadzili już 3:0, potem 4:2. Wtedy Kubot i Melo odrobili przełamanie i zrobiło się 4:3, tylko po to, żeby znów przegrać swoje podanie. 5:3 dla pary mołdawsko-tunezyjskiej, a potem 6:3.

W ostatnim secie Kubot i Melo przy stanie 2:1 przełamali przeciwników i prowadzili 3:1. Potem obie pary na przemian wygrywały swoje podania i w ten sposób ten set zakończył się wynikiem 6:3.

Awans Kubota do finału jest jego trzecim awansem do finału wielkoszlemowego turnieju. Poprzednio grał jeszcze i zwyciężył w Australian Open.

Źródło: Eurosport 1