Kubot i Melo nie dali rady. Polsko-brazylijska para przegrała finał debla w US Open

Łukasz Kubot Fot. Wikimedia CC Autor: Keith Allison

Łukasz Kubot wraz ze swoim partnerem Brazylijczykiem Marcelo Melo przegrali z amerykańską parą Mike Bryan/Jack Sock w finale debla US Open 3:6 1:6

Mike Bryan, który w tym roku skończył 40 lat, to nie tylko legenda, ale najlepszy deblista w historii tenisa. Zdobył już 17 wielkoszlemowych tytułów w deblu (grając z bratem Bobem), podczas gdy pozostała trójka deblistów zdobyła, każdy po 2. Z kolei Sock jest znany z bardzo mocnego uderzenia z końcowej linii.

W pierwszym secie przy stanie 4:3 dla Amerykanów, udało im się po zaciętej walce przełamać Kubota i Melo. 5:3.
Amerykanie, znani z tego, że bardzo dobrze rozgrywają własne podanie, więc było pewne, że wygrają kolejny gem i set. Tak też się stało, ale w tym gemie polsko-brazylijska para długo się broniła, doprowadzając do kilku równowag. Ostatecznie Amerykanie wygrali tego gema i cały set 6:3.

Drugi set to już wyraźna dominacja Amerykanów. Na początku seta dwukrotnie przełamali „naszych” i wygrali swoje podania, obejmując prowadzenie 4:0. Dopiero przy tym stanie Kubotowi i Melo udało się wygrać swojego gema. To jak się okazało, był jedyny gem wygrany przez nich w drugim gemie.

Najlepszym tenisistą meczu był Jack Sock, który najlepiej serwował i najlepiej grał z końcowej linii. Niewątpliwie amerykańska para to najlepsza deblowa para świata.

Źródło: Eurosport