Lewacy ujawnili się wśród… podróżników. Dzikowska, Hugo Bader i inni chcą nauczać Wojciecha Cejrowskiego co ma mówić i jak zwiedzać świat

Wojciech Cejrowski/fot. YouTube
Wojciech Cejrowski/fot. YouTube

To jest jakaś nowa świecka tradycja. Kolejna grupa zawodowa, społeczna czy hobbystyczna chce pouczać innych jak mają żyć i zachowywać się. 170 podróżników wystosowało apel do Cejrowskiego, w którym wskazują co powinien mówić i jak zachowywać się gdy jeździ po świecie.

Apel podróżników pouczaczy pojawił się na Facebooku w grupie ” Z szacunkiem przez swiat”. O ile nie jest wskazane bezpośrednio do kogo jest kierowany, to wszystko wskazuje na to, że do Wojciecha Cejrowskiego.

Według nich Cejrowski „szerzy w swojej narracji podróżniczej europocentryczne podejście do odwiedzanych miejsc, krytykę odmiennych religii, homofobię i ksenofobię w stosunku do ludzi mających odmienne poglądy, zamiast podkreślać zalety, jakie z tych różnic płyną, wykorzystuje je do budowania swojego wizerunku i manipulowania przekazem medialnym„.

Najpierw wysłano list bezpośrednio do Cejrowskiego, ale gdy ten go zignorował, opublikowano go na Facebooku. Wśród znawców podróżowania i mówienia znaleźli się m.in Elzbieta Dzikowska, pisarz Andrzej Stasiuk, Jacek Hugo-Bader, autor wielu książek o Rosji ale tez akcji pomazania sobie twarzy czarna pastą. Ten wyczyn miał pokazać, że Polacy są rasistami i jak zobaczą takiego wypastowanego Hugo-Badera, to pomyślą, że to murzyn i zaczną go prześladować.

Podróżnicy piszą protekcjonalnie: „Mamy wpływ na poglądy ludzi, którzy nas czytają i słuchają. To też od nas zależy, co będą nasi czytelnicy i słuchacze myśleć: o danym kraju, regionie, religii czy grupie ludzi. Nie możemy sobie pozwolić na przedstawianie uproszczonego wizerunku. Nie możemy zakłamywać rzeczywistości. Panu się to zdarza”.

„Mamy prośbę, tak po koleżeńsku. Chcemy zaprosić pana do refleksji nad tonem pana wystąpień i wzięcia większej odpowiedzialności za to, jak pan podróżuje i jak o swoich podróżach opowiada”.

Na razie nie ma jeszcze reakcji Wojciech Cejrowskiego. Niewykluczone, że tym razem jednak nie zignoruje apelu i go wyszydzi.

9 KOMENTARZE

  1. Przecież np ten cały H.B. to michnikowszczyna pierwszego sortu, więc nie wiem czemu miał by nie podpisać. Skoro jak kaban pastowany się próbował lansować to nie podpisze? podpisze…głupich nie sieją sami się rodzą

  2. „Podkreslanie zalet jakie plyna z roznic”. Glupi lewacy roznia sie od normalnych ludzi. Nalezy to „podkreslac” I poszukiwac „zalet” jakie z tego plyna? Typowa logika lewackich kabotynow. Nie wiedza ze najwazniejsza jest prawda. Oni sami zyja z klamstwa – prowokacja Hugobadera na marszu niepodleglosci w 2016r. Ten Hugo to , zdaje sie, nowy Kapuscinski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here