Metodą „na policjanta” i „kuriera” wyłudzili od starszych Warszawianek prawie 60 tys. w jeden dzień! Sprawcami byli… uczniowie!

jeden z oszustów/Fot. Policja
jeden z oszustów/Fot. Policja

Dwóch uczniów szkoły na Pradze-Południe w Warszawie wyłudziło prawie 60 tys. zł w gotówce i biżuterii od starszych mieszkanek Warszawy. Nastolatkowie są już w poprawczaku. Wpadli, ponieważ na zdjęciach rozpoznała ich nauczycielka.

Do akcji doszło 6 sierpnia. Fałszywi policjanci zadzwonili do 73-letniej kobiety podając się za policjantów. Namówili ją na przekazanie 21,5 tys. zł pod pretekstem rozpracowywania szajki pracowników banku, którzy chcą przejąć jej pieniądze i zablokować konto bankowe.

Kobieta zgodziła się, oddając wszystkie oszczędności. Oprócz tego wzięła kredyt. Pieniądze przekazała „odbierakom”, czyli nastolatkom.

Oszukana kobieta zgłosiła się na policję. Funkcjonariusze przejrzeli monitoring, który zarejestrował wizerunek nastolatków. Gdy ich zdjęcia pojawiły się w Internecie, rozpoznała ich jedna z nauczycielek z jednej ze szkół na warszawskiej Pradze.

Ale to nie jedyna akcja młodych oszustów.

Okazało się, że chłopcy kilka godzin przed dokonaniem tego przestępstwa uczestniczyli w podobnym oszustwie, którego ofiarą padła 74-letnia kobieta. Na hasło „kurier” przekazała nastolatkom pieniądze w kwocie 16 350 oraz złotą biżuterię o wartości 20 tys. złotych – mówi Paulina Onyszko z policji.

Jeden z oszustów był uczniem technikum, zaś drugi liceum. Zostali już zatrzymani, usłyszeli zarzuty oszustwa i trafili do poprawczaka.

Źródło: se.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here