Tak fałszuje się historię na wniosek Rosji! Agencja usuwa fragment o diabelskim sojuszu Niemców i ZSRS

Ministrowie spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow i Niemiec Joachim von Ribbentrop po podpisaniu zbrodniczego paktu, fot. Wikipedia.org
Ministrowie spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow i Niemiec Joachim von Ribbentrop po podpisaniu zbrodniczego paktu, fot. Wikipedia.org

Międzynarodowa agencja prasowa Associated Press na polecenie Rosji usunęła ze swojej depeszy fragment, w którym Związek Radziecki i nazistowskie Niemcy określono jako byłych sojuszników.

Depesza, która rozwścieczyła Rosjan została opublikowana w media na całym świecie i dotyczyła rocznicy wymordowania żydowskiej społeczności jednego z miast na Ukrainie.

Tekst zawierał sformułowanie, że „w czerwcu 1941 r. Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, swojego byłego sojusznika”.

O tym, że AP zmieniła treść depeszy pod naciskiem Rosji, napisał izraelski dziennik „Haaretz”. Wyjaśniono, że pakt Ribbentrop-Mołotow, podpisany przez Moskwę i Berlin w przededniu II wojny światowej, nie sprawił, że Niemcy i Związek Sowiecki byli sprzymierzeńcami.

„Pakt ten nigdy oficjalnie nie został uznany za sojusz, a Niemcy w 1941 r. zaatakowały ZSRR, który w koalicji z sojusznikami, w tym z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi i innymi narodami, walczył przez cztery lata, by pokonać nazistów” – brzmi nowa wersja depeszy.

To nie pierwszy przykład, gdy pod dyktando Putina bądź Merkel zakłamywana jest historia świata. Prawdopodobnie w najbliższym czasie, po raz kolejny, media na całym świecie dostaną informację o faszystach, którzy nie byli Niemcami, oraz komunistach, którzy nie byli Rosjanami.

źródło: Haaretz/PAP/Wolność24.pl

1 KOMENTARZ

  1. A jacy to Rosjanie byli w KC KPZR? Same Żydy, Ukry, Gruzini. Putin jest pierwszym Rosjaninem rządzącym Rosją od zamordowania przez Żydów cara. :-))))))))))))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here