Wolnościowy pieśniarz Gienek Loska przeszedł operację na Białorusi i jest w śpiączce. Trwa walka o życie!

Gienek Loska/Fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP/PAP
Gienek Loska/Fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP/PAP

Gienek Loska, zwycięzca pierwsze polskiej edycji X Factor jest w stanie śpiączki. Artysta nie wybudził się mimo operacji, którą przeszedł na Białorusi.

Podczas pobytu w kraju Łukaszenki Loska doznał wylewu krwi do mózgu. Mimo operacji, nie wybudził się.

5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić – napisano na facebookowym profilu Polskiej Fundacji Muzycznej.

Stan muzyka nie pozwala na przetransportowanie go do Polski.

PFM oferuje pomoc. Na chwilę obecną wysłano na Białoruś wolontariuszkę, która ma pomóc w opiece nad artystą. W planach jest też transport specjalistycznego łóżka medycznego.

Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są – informuje PFM.

Każdy, kto chce wesprzeć leczenie muzyka, może to zrobić, przelewając pieniądze na konto Fundacji, na numer: 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019.

Źródło: plotek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here