Zaczęła się wewnętrzna wojna w Zjednoczonej Prawicy? Gowin nie popiera Jakiego

Gowin Porozumienie
Jarosław Gowin. / fot. PAP Leszek Szymański

„Nie zgadzam się z częścią poglądów Patryka Jakiego dotyczących finansowania in vitro. Głęboko się z tą metodą nie zgadzam. Żeby była jasność – nie jestem zwolennikiem zakazu tej metody, ale nie powinna być finansowana z publicznych pieniędzy” – mówił Jarosław Gowin.

Komentarz dotyczy wcześniej zaprezentowanego stanowiska kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Patryk Jaki w rozmowie w TVN24 podkreślał, że jest za utrzymaniem obecnego statusu finansowania metody in vitro.

Sądzę, że tak [miejski program in vitro może liczyć na moje wsparcie]. Sądzę, że to taki element, w którym można byłoby poszukać porozumienia. Sądzę, że tak. Moja stanowcza deklaracja jest taka: jeżeli chodzi o same in vitro – popieram. Natomiast jaka ilość środków z budżetu Warszawy miałaby być ewentualnie na to przeznaczona, to tutaj musimy się poważnie zastanowić” – mówił Patryk Jaki.

To nie pierwszy taki „zgrzyt” pomiędzy politykami. Wcześniej kilkukrotnie Jarosław Gowin prezentował poglądy odmienne od swoich koalicyjnych kolegów.

Czy słowa wicepremiera Gowina wywołają wewnętrzną wojnę w PiS? W tym przypadku mocno w to wątpimy, m.in. ze względu na powrót Jarosława Kaczyńskiego, który twardą ręką będzie starał się utrzymać koalicjantów Zjednoczonej Prawicy.

źródło: WP.pl / Wolnośc24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tu akurat z gojem Gowinem się zgadzam. Jaki to lewak popierający finansowanie in vitro i marsze dewiantów, a wybór między nim a tym POwcem to wybór między krzesłem elektrycznym a sznurem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here