Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu. Sprawdzili poparcie dla partii po „taśmach Morawieckiego”

Premier Mateusz Morawiecki/Fot. Roman Zawistowski/PAP
Premier Mateusz Morawiecki/Fot. Roman Zawistowski/PAP

Jak się okazuje nagrane przez kelnerów taśmy z udziałem Mateusza Morawieckiego nie mają znaczenia dla zwolenników PiS. Poparcie dla partii rządzącej nie spada, a nawet wzrasta – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Koalicja Obywatelska straciła.

W badaniu przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej” zapytano Polaków, na który komitet wyborczy oddaliby swój głos. Badanie przeprowadzono 5 i 6 października, a więc zaraz po tym, jak ujawniono tzw. taśmy Morawieckiego.

Najnowszy sondaż pokazuje, że PiS dalej znajduje się na czele. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 37,2 procent ankietowanych. Oznacza to wzrost o 0,6 punktów procentowych w stosunku do sondażu przeprowadzonego w dniach 10-11 sierpnia.

Koalicja Obywatelska, znajduje się na drugim miejscu i może liczyć na poparcie 30 proc. badanych, natomiast trzeci wynik zdobyła partia Kukiz’15, zdobywając 10,1 proc. głosów

Poza podium uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej, osiągając 7 proc. poparcia (-1,66 pp. w stosunku do poprzedniego sondażu) oraz PSL z poparciem 5,2 proc. ankietowanych (+0,22 pp). Partia Razem oraz Wolność nie dostałyby się do Sejmu.

Źródło: rp.pl

3 KOMENTARZE

  1. Taśmy nic nie dały, bo TVPropaganda ładnie odwracała temat w stronę PO.
    A wyborcy PiS raczej nie oglądają innych TV, albo przynajmniej im nie wierzą.
    No i jeszcze ten wielki sukces! Zakup z naszych podatków kolejki na Kasprowy. Po tym sondaże mogą jeszcze podskoczyć.

  2. Gdyby o wszystkim decydowała większość, to Polska już dawno utraciłaby niep…. A zapomniałem Polska już nie jest suwerennym państwem – W głównej mierze przez PiS, ale nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here