Ziemkiewicz zaskoczył internautów. Publicysta broni parady równości w Lublinie. „Zakazanie gejom parady to naprawdę parszywy precedens”

Rafał Ziemkiewicz o paradzie równości w Lublinie/ PAP: Radek Pietruszka
Rafał Ziemkiewicz o paradzie równości w Lublinie/ PAP: Radek Pietruszka

Popularny publicysta Rafała Ziemkiewicz na swoim koncie na Twitterze, w dowcipny sposób skomentował decyzję o zakazaniu środowiskom LBGTQ-RTVAGD porady równości.”Zakazanie gejom parady w Lublinie to naprawdę parszywy precedens.”

Rafał Ziemkiewicz odniósł sie na Twitterze do decyzji Sądu Okręgowego w Lublinie, który  utrzymał w mocy decyzję prezydenta tego miasta zakazującą zapowiedzianego na sobotę Marszu Równości, a także planowanej tego dnia kontrmanifestacji środowisk narodowych.

Popularny publicysta napisał w mediach społecznościowych, dowcipną wiadomość.

„Zakazanie gejom parady w Lublinie to naprawdę parszywy precedens. Najgorsze, że ma wielkie szanse przejść, bo 1) zakazał polityk PO 2) klepnęła „kasta” – a 1) i 2) pod specjalną ochroną „obrońców demokracji”, więc ani media, ani Zachód nie pisną, by nie zaszkodzić „konstytucji” !”.

Czyżby wnikliwa analiza, publicysty i pisarza miała się spełnić? Czy wspieranie kasty sędziów i nieomylność „totalnej opozycji” wyga z chęcią przypodobania się srodowiskom LGBTQ-RTVAGD?

Przypomnijmy, że sąd w środę, na dwóch oddzielnych rozprawach, rozpatrywał odwołania organizatorów obu zgromadzeń od decyzji prezydenta. Oba oddalił. Podzielił argumentację prezydenta Lublina, dotyczącą zagrożeń, jakie niesie ze sobą organizacja dwóch przeciwstawnych zgromadzeń w jednym dniu.

Sędzia Zofia Homa, która rozpatrywała oba odwołania, powiedziała, że spotkanie uczestników Marszu Równości z uczestnikami kontrmanifestacji mogłoby doprowadzić do konfliktu, którego eskalacja może stanowić realne zagrożenie nie tylko dla mieszańców Lublina, przebywających w mieście turystów, ale co najistotniejsze – dla samych uczestników marszu.

Sędzia zaznaczyła, że trasa marszu przebiega w okolicach atrakcji turystycznych, ulicami biegnącymi przez centrum miasta, a marsz zaplanowano w godzinach zwiększonego ruchu.

„Podkreślić należy, że zagrożenie może stanowić nie tylko spotkanie dwóch przewidzianych na 13 października zgromadzeń. Zagrożenie takie stanowią bowiem również organizacje i osoby, które mimo iż nie złożyły zawiadomienia o chęci organizacji zgromadzenia publicznego, aktywnie przejawiają chęć zakłócania przedmiotowego zgromadzenia” – powiedziała sędzia.

Nczas.com/ Twitter/ PAP

5 KOMENTARZE

  1. na publiczną demoralizację zgody być nie powinno
    to nie jest tak, że oni mają takie samo prawo demonstrować jak ludzie żyjący kulturowo w cywilizacji łacińskiej
    drugiej sodomy nam tu nie potrzeba

    • póki paradują w swoim mieszkaniu – nikogo nie może obchodzić! jeśli po ulicy, po której moje dzieci wracają ze szkoły – to zwykłe molestowanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here