Kolejne rekordy oglądalności filmu „Kler”. Już po dwóch tygodniach okrzyknięto go „hitem dekady”

Film
Film "Kler". / fot. YouTube: KinoSwiatPL
Reklama / Advertisement

Spółka Kino Świat, dystrybutor filmu „Kler”, poinformowała, że w ciągu dwóch tygodni najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego obejrzało niemal 3,1 miliona widzów uzyskując tym samym najlepszy wynik tej dekady.

W ciągu zaledwie 2 tygodni sprzedane zostało 3 089 315 biletów. Film pobił wynik takich  przebojów jak „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” (2,99 mln widzów) czy „Listy do M. 3” (3,01 mln). Lepszą frekwencją cieszył się jednynie „Avatar” Jamesa Camerona w 2009 roku (3,68 mln widzów).

Wcześniej podobny wynik w polskich kinach uzyskały hity takie jak „Titanic”, „Pasja” oraz druga i trzecia część przygód Shreka.

Żaden z tych wielkich, historycznych przebojów polskich ekranów nie miał takiej dynamiki oglądalności, jak „Kler”. Jeśli film Smarzowskiego utrzyma dotychczasową passę, już wkrótce będziemy świadkami epokowych przetasowań w rankingu filmowych przebojów wszech czasów w Polsce – uważa Kino Świat, świętując spektakularny sukces swojego filmu.

O nowym filmie Smarzowskiego zrobiło się głośno również za granicą. O prawo do wyświetlenia „Kleru” ubiegają się już tamtejsze kina.

Prawa do niego zostały sprzedane do imponującej liczby terytoriów, obejmujących kraje Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA) – informuje dystrybutor.

W rankingu filmów wyprodukowanych po 1989 roku „Kler” uplasował się na ósmym miejscu. Na podium wciąż znajdują się niezmiennie produkcje takie jak „Ogniem i mieczem” z 1999 roku, który obejrzało ponad 7,1 mln widzów, „Pan Tadeusz” oraz „Quo Vadis”.

Źródło: Rzeczpospolita

Reklama / Advertisement