Oficjalne wyniki wyborów! PiS idzie łeb w łeb z antyPiS-em. Na razie dzielą się łupami po równo

zdj. ilustracyjne/ pixabay
Urna do głosowania - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Wybory samorządowe już za nami i powoli spływają oficjalne wyniki. Polacy w tych wyborach wybierali swoich radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Podsumowujemy wyniki spływające do nas z komisji wyborczych.

Raport z największych polskich miast: W pierwszej turze wyborów wyłoniono prezydentów m.in.: Warszawy, Łodzi, Białegostoku, Poznania, Katowic, Lublina i Wrocławia. Druga tura natomiast odbędzie się w Krakowie i Gdańsku.

Mamy już pełne dane z komisji wyborczych w następujących województwach:

Zachodniopomorskie:W zachodniopomorskim sejmiku Koalicja Obywatelska uzyskała 13 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość – 11, Bezpartyjni Samorządowcy – 3, PSL – 2 i SLD – 1 – poinformowała Wojewódzka Komisja Wyborcza w Szczecinie.

Kujawsko-pomorskie: 14 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej, 11 dla PiS, 4 dla PSL i 1 dla SLD – taki jest podział mandatów w wybranym w niedzielnych wyborach sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Oznacza to najprawdopodobniej kontynuację dotychczasowej koalicji PO z „ludowcami”.

Województwo Śląskie: Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego, uzyskując 22 mandaty. Koalicja Obywatelska będzie miała w 45-osobowym sejmiku 20 radnych, SLD dwóch, a PSL jednego – przekazała we wtorek Wojewódzka Komisja Wyborcza w Katowicach.

Województwo Podkarpackie: Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrywa wybory do sejmiku województwa podkarpackiego. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 52,25 proc. wyborców, co daje aż 25 miejsc w sejmiku. Koalicja Obywatelska będzie miała pięciu radnych, a PSL – trzech.

Dotychczasowe wyniki z sejmików oznaczają więc, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska wraz z koalicjantami idą łeb w łeb zdobywając po dwa sejmiki. Najciekawiej zapowiada się sytuacja w sejmiku województwa mazowieckiego, gdzie prawdopodobnie padnie remis między PiS-em i KO+PSL, a o tym kto będzie rządził zdecyduje radny z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

Oficjalne dane kolejnych województw już jutro!

2 KOMENTARZE

  1. Dogadali się w Magdalence, że tak ma być i koniec. Dla picu coś tam w telewizorni pobełkocą na Unię /ale kasa wezmom, pokażą Wałęsę z podkładem kociej muzyki itp.i to wszystko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here