Milioner pomógł przybyszowi. Podarował mu nawet dom. Został zamordowany. Główny podejrzany to obdarowany Mohammad

Niemiecki milioner z syryjskim imigrantem podejrzanym o jego zamordowanie/fot. voiceofeurope.com
Niemiecki milioner z syryjskim imigrantem podejrzanym o jego zamordowanie/fot. voiceofeurope.com

Syryjski „uchodźca” podejrzany jest o zamordowanie niemieckiego milionera. Niemiec pomógł mu się „zintegrować” i dał imigrantowi dom w Badenii-Wirtembergii.

Niemiecki milioner, Michael R. był bardzo zatroskany o los „uchodźców”, którzy migrowali do Europy. Postanowił, że coś zrobi, by im pomóc. W 2015 roku spotkał się z Mohammedem Omranem A., imigrantem z Syrii, któremu często pomagał i pozwolił mu zamieszkać w swoim domu.

Imigrant ten był postrzegany jako „dobrze zintegrowany uchodźca”. Nauczyciel niemieckiego, który prowadził zajęcia m.in. dla Mohammada Omrana twierdził, że bardzo szybko dostosowywał się do warunków i zasad życia w Niemczech. Nazywał go nawet „przykładnym uchodźcą”, gdyż nauczył się niemieckiego w pół roku.

Mohammed pracował w kawiarniach dla imigrantów oraz w sklepach odzieżowych. Gdy wziął ślub z syryjską kobietą, milioner Michael dał mu nowy dom. Wyraził też gotowość do samodzielnego udekorowania domu, by Michael nie musiał płacić pracownikom.

Ślub został wzięty zaraz po przeprowadzce do nowego domu. Wesele było bardzo głośne i niepokoiło sąsiadów. Nie wiadomo jak do tego doszło, ale Michael R. został odnaleziony 3 listopada martwy. Mohammad jest głównym podejrzanym w sprawie i został aresztowany, choć on sam zaprzecza, by zabił Niemca.

Źródło: voiceofeurope.com

V Konferencja Wolnościowa
V Konferencja Wolnościowa